Konsultujemy strefę płatnego parkowania na Pradze i Woli. Spotkania podsumowujące - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

06-11-2019

Konsultujemy strefę płatnego parkowania na Pradze i Woli. Spotkania podsumowujące

Do 10 listopada trwają konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Woli i Pradze-Północ. 7 i 9 listopada odbędą się spotkania podsumowujące, czekamy również na uwagi mailowe.

Pomysł rozszerzenia strefy płatnego parkowania wiąże się z otwarciem kolejnych stacji metra na Woli oraz z sąsiedztwem drugiej linii metra na Pradze, która wpływa na sytuację parkingową w tej części miasta. Doświadczenia z istniejącej strefy potwierdzają, że wprowadzenie opłat zniechęca część kierowców do wjeżdżania do strefy, skłania również do krótszego postoju, zwiększając rotację i ułatwiając znalezienie wolnego miejsca. Mieszkańcy strefy mogą skorzystać z zakupu abonamentu, uprawniającego do darmowego postoju w pobliżu miejsca zamieszkania.

Konsultacje w obu dzielnicach rozpoczęły się 14 października i potrwają do 10 listopada. Do tej pory przeprowadziliśmy 7 spotkań na Woli oraz 6 spotkań i spacer na Pradze-Północ. Podczas spotkań mieszkańcy mogli zapoznać się z koncepcją zmian w organizacji ruchu oraz zgłaszać swoje uwagi. Pomysły i sugestie zbieramy również drogą mailową do 10 listopada. (mail dla mieszkańców Woli: sppnwola@zdm.waw.pl i dla mieszkańców Pragi sppnpraga@zdm.waw.pl).

Przed nami są jeszcze spotkania podsumowujące konsultacje. Na Woli odbędą się dwa: zapraszamy w czwartek (07.11) od godz. 18.00 do Szkoły Podstawowej nr 132 im. Sándora Petőfiego, ul. Grabowska 1 oraz w sobotę (09.11) od godz. 11.00 do Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego, ul. Płocka 30. Na Pradze-Północ odbędzie się spacer, który zakończony zostanie spotkaniem. Spotykamy się w sobotę 9 listopada o godz. 11.00 przy Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 59 na ul. Radzymińskiej 50. Spacer zostanie zakończony spotkaniem w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka przy ul. Otwockiej 3.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją zawierającą wyniki badań zapełnienia i rotacji miejsc postojowych, a także z projektami zmian (linki).

Raport z konsultacji społecznych powstanie w ciągu dwóch miesięcy od ich zakończenia. Decyzja o ewentualnym rozszerzeniu strefy zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl