Pierwszy dzień strefy na Woli i Pradze. Wydaliśmy 5118 abonamentów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

07-09-2020

Pierwszy dzień strefy na Woli i Pradze. Wydaliśmy 5118 abonamentów

Od 7 września warszawska Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego obowiązuje na nowych obszarach na Woli i Pradze-Północ. Do poniedziałku do godz. 11 wydaliśmy 5118 abonamentów dla mieszkańców tych dzielnic.

Do poniedziałku, 7 września, do godz. 11 wydaliśmy 5118 abonamentów. Do tego czasu wydaliśmy także 76 identyfikatorów B-35. Posiadający taki identyfikator będą mogli zaparkować w tzw. strefie tylko dla mieszkańców w nowej SPPN. Wprowadziliśmy ją na kilkunastu ulicach, gdzie do wyznaczenia pełnowymiarowych miejsc postojowych zabrakło nieco przestrzeni.

Abonamenty i identyfikatory B-35 wyrabiamy już od kilkunastu dni. Codziennie wydajemy kilkaset kolejnych. Szacujemy, że ta tendencja utrzyma się do końca tygodnia.

O rozszerzeniu SPPN o nowe obszary na Woli i Pradze-Północ chcemy jak najlepiej poinformować mieszkańców obu dzielnic. Przygotowaliśmy 64,8 tys. ulotek, które od kilku dni rozsyłamy pocztą do osób mieszkających przy ulicach objętych od 7 września strefą płatnego parkowania. Na Wolę trafi 41,5 tys. ulotek, na Pragę-Północ – 23,3 tys. Ulotki kolportują również nasi kontrolerzy. Rozdadzą mieszkańcom 1000 informatorów o powiększonej SPPN.

Do tego dochodzą plakaty. Na przystankach rozkleiliśmy ich ponad 300. Plakaty widoczne są także na tablicach i słupach ogłoszeniowych, w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM oraz w Wydziale Obsługi Mieszkańca Urzędu Dzielnicy Wola. Dodatkowo od dziś informacja na temat rozszerzenia strefy pojawiła się na tylnych ścianach 20 autobusów miejskich.

Abonament mieszkańca można wyrobić w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Wyrabianie i odbiór identyfikatorów B-35 odbywa się tylko w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120.

Powered by Projectic.pl