Realizujemy budżet obywatelski. Remonty chodników i dróg dla rowerów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-07-2021

Realizujemy budżet obywatelski. Remonty chodników i dróg dla rowerów

Przystępujemy do realizacji trzech kolejnych projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Ogłosiliśmy przetarg m.in. na remonty chodników na ulicach Instalatorów i Modlińskiej oraz odnowę ciągu pieszo-rowerowego na ul. Wybrzeże Szczecińskie.

Chodnik przy ul. Instalatorów znajduje się po stronie południowej. Obecnie na odcinku od ul. Równoległej do budynku Instalatorów 3 jest w fatalnym stanie. Poza nielicznymi nowymi fragmentami, które powstały w ramach realizacji przez deweloperów inwestycji komercyjnych po sąsiedzku, składa się z popękanych i pełnych ubytków płyt. To powoduje, że dla pieszych jest bardzo niewygodny.

To się zmieni. Trotuar stanie się bezpieczniejszy, na wspomnianym odcinku zyska nową równą nawierzchnię z płyt betonowych o wymiarach 50×50 cm. Tym samym pobliscy mieszkańcy zyskają lepsze dojście do sklepów czy przystanków, w tym tych pobliskich na al. Krakowskiej, a także do stacji PKP Rakowiec.

Zmiana uzupełni zrealizowaną w 2019 r. inwestycję, która polegała na przebudowie skrzyżowania ul. Instalatorów z al. Krakowską. Zostało ono wyposażone w sygnalizację świetlną wraz z przejściami dla pieszych. Kierowcy zyskali wtedy możliwość skrętu w lewo z ul. Instalatorów w kierunku centrum miasta. 

Odnowę chodnika przeprowadzimy, realizując budżet obywatelski. Pomysł poparło 1085 osób.

 

Ważne uzupełnienie na Modlińskiej 

Po wyremontowanym chodniku jeszcze w tym roku chodzić będą m.in. mieszkańcy osiedli nad Kanałem Żerańskim. Nowe płyty w miejscu starych położymy po wschodniej stronie ul. Modlińskiej na ok. 450-metrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Kowalczyka do przystanku autobusowego „Kanał Żerański 02”, a także na przystanku „Konwaliowa”. 

To zadanie również będzie stanowić uzupełnienie wcześniej przeprowadzonych prac. W zeszłym roku cały obszar skrzyżowania ul. Modlińskiej z ulicami Kowalczyka i Żerańską przeszedł zmiany – powstały nowe chodniki, a w każdym narożniku pojawiła się niska zieleń. Wyznaczyliśmy też wygodny przejazd rowerowy przez ulice Modlińską i Kowalczyka oraz zmodernizowaliśmy sygnalizację świetlną, którą podłączyliśmy do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. 

Na wymianę chodników przy ul. Modlińskiej w sąsiedztwie ul. Kowalczyka zagłosowało 1932 mieszkańców.

 

Płyty i asfalt zamiast kostki 

W ramach ogłoszonego właśnie przetargu (na oferty czekamy do 23 lipca) zrealizujemy jeszcze dwa zadania. Będą to remont ciągu pieszo-rowerowego na al. Solidarności wzdłuż budynku Wileńska 16 oraz modernizacja chodnika i drogi dla rowerów w ciągu ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kostkę brukową w części dla pieszych zastąpią płyty chodnikowe o wymiarach 50×50 cm, a ścieżka rowerowa stanie się asfaltowa – po południowej stronie ulicy na odcinkach od mostu nad wlotem do Portu Praskiego do ul. Zamoście oraz od przystanku „Most Świętokrzyski 01” do ul. Sokolej.

To element pomysłu, na który głosowało aż 31 046 mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Składa się on z kilku części, obejmujących również remonty chodników i dróg dla rowerów na ulicach Grójeckiej, Racławickiej i Broniewskiego.

Powered by Projectic.pl