Rozszerzona strefa na Woli i Pradze - dzień piąty. 6826 wydanych abonamentów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-09-2020

Rozszerzona strefa na Woli i Pradze – dzień piąty. 6826 wydanych abonamentów

O Wolę i część Pragi-Północ rozszerzyła się warszawska Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. W nowym obszarze obowiązuje od 7 września. Do piątku do godz. 14 wydaliśmy 6826 abonamentów dla mieszkańców obu dzielnic.

Zwiększa się liczba wydanych warszawiakom dokumentów związanych z nową SPPN. Do piątku, 11 września, do godz. 14 wydaliśmy 6826 abonamentów. Do tego czasu wydaliśmy także 412 identyfikatorów B-35. Posiadający taki identyfikator będą mogli zaparkować w tzw. strefie tylko dla mieszkańców w nowej SPPN. Wprowadziliśmy ją na kilkunastu ulicach, gdzie do wyznaczenia pełnowymiarowych miejsc postojowych zabrakło nieco przestrzeni.

Wyrabianie abonamentów i identyfikatorów B-35 trwa od kilkunastu dni. Codziennie wydajemy kilkaset takich dokumentów. Tendencja ta utrzymuje się od początku tygodnia. Szacujemy, że takie tempo potrwa co najmniej do połowy przyszłego.

Naszym celem jest najlepsze poinformowanie mieszkańców Woli i Pragi-Północ o rozszerzeniu SPPN o nowe obszary. Przygotowaliśmy 64,8 tys. ulotek, które od kilku dni rozsyłamy pocztą do osób mieszkających przy ulicach objętych od 7 września strefą płatnego parkowania. Na Wolę trafi 41,5 tys. ulotek, a na Pragę-Północ – 23,3 tys. Ulotki kolportują także nasi kontrolerzy. Od poniedziałku wręczają je mieszkańcom. Rozdadzą w sumie 1000 informatorów o powiększonej SPPN.

Do tego dochodzą plakaty. Na wiatach przystankowych rozkleiliśmy ich ponad 300. O nowej strefie płatnego parkowania „przypomina” także 20 autobusów miejskich, których tylne ściany są wyklejone są informacjami na ten temat.

Nie zwalniamy tempa, jeśli chodzi o montaż parkomatów. Codziennie stawiamy je w obszarach, które znalazły się w SPPN. Każdego dnia przybywa ich kilkanaście, instalowane są także w soboty i niedziele. W pierwszej kolejności stawiamy je tam, gdzie najbardziej brakuje ich przyjezdnym kierowcom, ale też niezmiennie zachęcamy do płacenia za parkowanie za pomocą aplikacji. Mieszkańcy posiadający abonament z parkomatów nie korzystają.

Abonament mieszkańca można wyrobić w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Wyrabianie i odbiór identyfikatorów B-35 odbywa się tylko w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120.

Powered by Projectic.pl