Strefa na Woli i Pradze - dzień trzeci. Wydaliśmy 6268 abonamentów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

09-09-2020

Strefa na Woli i Pradze – dzień trzeci. Wydaliśmy 6268 abonamentów

O Wolę i część Pragi-Północ rozszerzyła się warszawska Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. W nowym obszarze obowiązuje od 7 września. Do środy do godz. 14 wydaliśmy 6268 abonamentów dla mieszkańców obu dzielnic.

Z każdym dniem przybywa wydanych warszawiakom dokumentów związanych z nową SPPN. Do środy, 9 września, do godz. 14 wydaliśmy 6268 abonamentów. Do tego czasu wydaliśmy także 274 identyfikatorów B-35. Posiadający taki identyfikator będą mogli zaparkować w tzw. strefie tylko dla mieszkańców w nowej SPPN. Wprowadziliśmy ją na kilkunastu ulicach, gdzie do wyznaczenia pełnowymiarowych miejsc postojowych zabrakło nieco przestrzeni.

Abonamenty i identyfikatory B-35 wyrabiamy już od kilkunastu dni. Codziennie wydajemy kilkaset kolejnych. Szacujemy, że ta tendencja utrzyma się do końca tygodnia.

Nasz cel to jak najlepsze poinformowanie mieszkańców Woli i Pragi-Północ o rozszerzeniu SPPN o nowe obszary. Przygotowaliśmy 64,8 tys. ulotek, które od kilku dni rozsyłamy pocztą do osób mieszkających przy ulicach objętych od 7 września strefą płatnego parkowania. Na Wolę trafi 41,5 tys. ulotek, a na Pragę-Północ – 23,3 tys. Ulotki kolportują także nasi kontrolerzy. Od poniedziałku wręczają je mieszkańcom. Rozdadzą im 1000 informatorów o powiększonej SPPN.

Do tego dochodzą plakaty. Na wiatach przystankowych rozkleiliśmy ich ponad 300. O nowej strefie płatnego parkowania „przypomina” także 20 autobusów miejskich, których tylne ściany są wyklejone są informacjami na ten temat.

Codziennie montujemy parkomaty w obszarach, które znalazły się w SPPN. Urządzeń przybywa w tempie kilkunastu dziennie. Instalowane są także w soboty i niedziele. W pierwszej kolejności stawiamy je tam, gdzie najbardziej brakuje ich przyjezdnym kierowcom, ale też niezmiennie zachęcamy do płacenia za parkowanie za pomocą aplikacji. Mieszkańcy posiadający abonament z parkomatów nie korzystają.

Abonament mieszkańca można wyrobić w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Wyrabianie i odbiór identyfikatorów B-35 odbywa się tylko w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120.

Powered by Projectic.pl