Wysyłamy ulotki i rozklejamy plakaty. Trwa kampania informacyjna o SPPN - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

03-09-2020

Wysyłamy ulotki i rozklejamy plakaty. Trwa kampania informacyjna o SPPN

Od poniedziałku, 7 września, strefa płatnego parkowania rozszerzy się o Pragę-Północ i bliską Wolę. Mieszkańców obu dzielnic informujemy o tym m.in. za pomocą informatorów w skrzynkach pocztowych.

Nowa Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) zacznie obowiązywać 7 września. Od tego dnia rozszerzy się o znaczny obszar Pragi-Północ (Starą i Nową Pragę ograniczoną ul. Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, linią kolejową, ul. Radzymińską i Folwarczną), a także Wolę między ul. Okopową i Towarową a al. Prymasa Tysiąclecia (wraz z ul. Grabowską).

Na Pradze zmiany obejmują 45 ulic (ok. 23 km), a na Woli – 72 (ok. 45 km). Liczba miejsc postojowych w rozszerzonej SPPN w tej pierwszej dzielnicy wynosi ok. 3,1 tys., a w drugiej – 4,7 tys.

Informatory wysyłamy pocztą

Chcemy jak najlepiej poinformować o tym mieszkańców obu obszarów. Przygotowaliśmy specjalne informatory, które od kilku dni rozsyłamy pocztą. Trafiają do osób mieszkających na Pradze-Północ i Woli przy ulicach, które od 7 września zostaną objęte nową strefą. W ulotkach znajdują się szczegółowe informacje na temat rozszerzenia SPPN, dotyczące m.in. zasad wydawania abonamentów czy zmian w organizacji ruchu.

Łącznie przygotowaliśmy blisko 65 tys. ulotek. Na Pragę-Północ trafi ich 23 tys., a na Wolę – 42 tys. Ulotki będą również kolportować nasi kontrolerzy. Dodatkowo, na przystankach autobusowych w nowej strefie, pojawiły się plakaty informujące o SPPN. Plakaty będą widoczne na tablicach i słupach ogłoszeniowych, w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, a także w Wydziale Obsługi Mieszkańca Urzędu Dzielnicy Wola. O rozszerzonej strefie parkowania informują też filmy w pojazdach komunikacji miejskiej. Od poniedziałku informacja na temat rozszerzenia strefy pojawią się również na tylnych ścianach autobusów miejskich.

Abonament mieszkańca

Przypominamy o wyrobieniu i odebraniu abonamentów uprawniających do parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Taki abonament może otrzymać osoba, która jest zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie SPPN i jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony lub samochodu osobowego powyżej 2,5 tony. Sprawy związane z abonamentem mieszkańca załatwiane są w każdym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Godziny pracy POP-ów znajdują się na naszej stronie internetowej, gdzie podajemy szczegółowe informacje związane z abonamentem mieszkańca.

Do tej pory wydaliśmy już ok. 4 tys. abonamentów uprawniających do parkowania w rozszerzonej SPPN.

Powered by Projectic.pl