Ścieżka rowerowa i remont chodnika - Radiowa
Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej oraz remont chodnika wzdłuż ul. Radiowej od skrzyżowania z Wrocławską do Powstańców Śląskich i postawienie 2 koszy na śmieci wzdłuż chodnika.
Projekt został zrealizowany w czerwcu 2018 r. Wybudowano drogę dla rowerów i wyremontowano chodnik wzdłuż ul. Radiowej. Przyczyną opóźnienia realizacji były problemy z wyborem wykonawcy. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ogłoszono w maju 2015 i unieważniono z powodu braku ofert; przetarg ogłoszono ponownie w marcu 2016 i rozstrzygnięto. Dokumentacja projektowa została ukończona w 2017. Przetarg na budowę ogłoszono dwukrotnie (lipiec 2017 i wrzesień 2017) i dwukrotnie unieważniono z powodu braku ofert. Przetarg ogłoszono ponownie w grudniu 2017. Wpłynęła jedna oferta przekraczająca budżet Zamawiającego o 300 tys. zł. Po zwiększeniu środków w budżecie podpisano umowę z wykonawcą, który zrealizował inwestycję.
Ścieżka rowerowa i chodnik - Powstańców Śl. (2) - Bemowo 5 / Millera, pętla Nowe Bemowo-Żołnierzy Wyklętych
Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej o długości 300m wzdłuż ul. Powstańców Śląskich, wzdłuż bloków przy ul. Millera oraz budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z Wrocławską do pętli Nowe Bemowo.
Projekt został zrealizowany w połowie 2018 r. Powstał brakujący odcinek drogi dla rowerów oraz chodnik dla pieszych. Przyczyną opóźnienia realizacji były problemy z wyborem wykonawcy. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ogłoszono w grudniu 2015 r. i unieważniono z powodu braku ofert. Przetarg ogłoszono ponownie w marcu 2016 r. i rozstrzygnięto. Dokumentacja projektowa została ukończona w 2017 r. Przetarg na budowę ogłoszono trzykrotnie (lipiec, wrzesień i grudzień 2017 r.) i trzykrotnie unieważniono z powodu braku ofert. W lutym 2018 r. zlecono wykonanie robót Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg, który zrealizował roboty w połowie 2018 r.
Budowa brakującego ciągu chodnika - Powstańców Śl. - Bemowo 3 / Pirenejska do Wrocławskiej, wzdłuż płyty
Budowa 250 metrów chodnika wzdłuż płyty ul. Powstańców Śląskich i bloków przy ul. Pirenejskiej do skrzyżowania z ul. Wrocławską.
Projekt został zrealizowany w połowie 2018 r. Powstał brakujący odcinek chodnika dla pieszych. Przyczyną opóźnienia realizacji były problemy z wyborem wykonawcy. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ogłoszono w grudniu 2015 r. i unieważniono z powodu braku ofert. Przetarg ogłoszono ponownie w marcu 2016 r. i rozstrzygnięto. Dokumentacja projektowa została ukończona w 2017 r. Przetarg na budowę ogłoszono trzykrotnie (lipiec, wrzesień i grudzień 2017 r.) i trzykrotnie unieważniono z powodu braku ofert. W lutym 2018 r. zlecono wykonanie robót Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg, który zrealizował roboty w połowie 2018 r.
Dojście do ulicy Górczewskiej z Nowych Górc-przejście nad torami do Wola Parku i stacji metra
Pomysł zgłoszony przez mieszkańców zakłada budowę schodów prowadzących na nasyp ul. Górczewskiej w rejonie wiaduktu kolejowego. Dzięki temu mieszkańcy ulic Grodkowskiej, Kluczborskiej i Budy nie będą musieli łamać przepisów, przekraczając tory w miejscu niedozwolonym. Dziś legalna droga dojścia na drugą stronę torów wymaga nadłożenia niemal kilometra. Schody i chodnik pozwolą się dostać bezpośrednio na wiadukt i dotrzeć m. in. do centrum handlowego, a w przyszłości także do stacji metra.
Projekt zrealizowano. W ramach projektu wybudowano schody prowadzące na nasyp ul. Górczewskiej w rejonie wiaduktu kolejowego. Dzięki temu mieszkańcy ulic Grodkowskiej, Kluczborskiej i Budy nie muszą już łamać przepisów, przekraczając tory w miejscu niedozwolonym oraz nakładać niemal kilometra drogi. Schody i chodnik pozwolą dostać się bezpośrednio na wiadukt i dotrzeć m. in. do centrum handlowego, a w przyszłości także do stacji metra.
Bezpieczne przejście przez ul. Wrocławską
Projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez zamontowanie progów zwalniających przed przejściem dla pieszych przez ul. Wrocławską (przy wylocie ul. Blatona). W ubiegłorocznym głosowaniu zdobył poparcie 1507 mieszkańców i został wybrany do realizacji. Od kilku dni progi, o które wnioskowali mieszkańcy, są już zainstalowane – po dwa z każdej strony przejścia dla pieszych. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przechodzić w drodze na przystanek, do przychodni, kościoła czy lokalnych sklepów.
Projekt zrealizowano. Zamontowano progi zwalniające przed przejściem dla pieszych przez ulicę Wrocławską (w okolicach przychodni zdrowia).