Mokotów 2020 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Mokotów 2020

Ciemność widzę, ciemność! Oświetlenie dróg rowerowych pod wiaduktem Siekierkowskim i wzdłuż odcinka Trasy Siekierkowskiej

Ciemność widzę, ciemność! Oświetlenie dróg rowerowych pod wiaduktem Siekierkowskim i wzdłuż odcinka Trasy Siekierkowskiej

Projekt przewiduje oświetlenie dwóch odcinków dróg rowerowych wzdłuż Trasy Siekierkowskiej, gdzie pada na nie cień od ekranów TŚ. Pierwszy odcinek – 398 m od Wału Zawadowskiego do ulicy Gwintowej. Drugi odcinek – na wschód (148 m) i na zachód (294 m) od ulicy Polskiej. Doświetlone zostałyby również przejścia piesze i przejazdy rowerowe przez Wał Zawadowski i ulicę Polską.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. Droga dla rowerów i chodnik pod Trasą Siekierkowską od ulicy Gwintowej do Wału Zawadowskiego zostały oświetlone nowymi latarniami. Doświetlono również przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe przez poprzeczne ulice.

Wymiana bardzo zniszczonego chodnika wzdłuż ul. Madalińskiego

Wymiana bardzo zniszczonego chodnika wzdłuż ul. Madalińskiego

Chodnik wzdłuż ul. Madalińskiego jest bardzo zniszczony. Łatwo się potknąć, trudno przejechać po nim np. z wózkiem lub przejść osobie starszej. Po deszczu tworzą się tam ogromne kałuże.

Projekt zakłada wymianę płyt chodnikowych oraz zamianę zniszczonego asfaltu na płyty. Chodnik składa się z dwóch nitek – naprawy wymagają obie: ten bliżej budynków i ten bliżej ulicy.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. Chodnik na ul. Madalińskiego został wyremontowany.

Rowerowa ul. Idzikowskiego - połączenie Dolnego i Górnego Mokotowa

Obecnie pomiędzy Dolnym i Górnym Mokotowem, na Skarpie Wiślanej brakuje bezpiecznych i wygodnych szlaków rowerowych. Ul. Idzikowskiego nawet bez infrastruktury rowerowej stanowi popularną trasę, jednak w niektórych porach dnia samochody stojące tam w korku utrudniają wygodny przejazd rowerem. Część rowerzystów wybiera zniszczony chodnik, inni wydeptaną ścieżkę od strony ogródków działkowych, część przeciska się między samochodami, co bywa niebezpieczne dla rowerzysty i jest niewygodne zarówno dla rowerzystów jak i kierowców.

W ramach projektu przewidywane jest:

  • badanie ruchu rowerowego przed i po realizacji z uwzględnieniem wyboru rowerzystów – udział rowerzystów na chodniku i na jezdni oraz na wydeptanej ścieżce wzdłuż ogródków działkowych,
  • droga rowerowa po północnej stronie ul. Idzikowskiego na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Piaseczyńskiej,
  • stojaki rowerowe 2 szt. na skrzyżowaniu z Puławską.
Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. Wybudowano asfaltową drogę dla rowerów po północnej stronie ul. Idzikowskiego.

Remont chodnika i budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Domaniewskiej

Remont chodnika i budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Domaniewskiej

Projekt polega na wymianie zbyt szerokiego i bardzo zniszczonego chodnika na nowy chodnik oraz ścieżkę rowerową. Remont obejmie odcinek od skrzyżowania z Kaczmarskiego (d. Modzelewskiego) do Arciszewskiego (d. Langego). Chodnik szerokości około 5 metrów proponuję zamienić tak samo, jak jest zrobione od strony al. Niepodległości, czyli 2,5 metra chodnika i 2,5 metra ścieżki rowerowej. Na wysokości przejścia dla pieszych pomiędzy ul. Pęcherską a ul. Bryły należy zaprojektować przejazd rowerowy łączący się z drogą rowerową po północnej stronie ulicy. Przy okazji budowy ścieżki rowerowej przed pawilonami handlowymi zostaną postawione stojaki rowerowe.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. W ramach projektu wybudowana została droga dla rowerów i chodnik wzdłuż ul. Domaniewskiej.

Powered by Projectic.pl