Mokotów 2022 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Mokotów 2022

Przejazd rowerowy przez Marynarską przy Rondzie UE

Zakres projektu obejmuje wyznaczenie przejazdów dla rowerzystów przez skrzyżowanie rondo Unii Europejskiej na wlocie ul. Marynarskiej, a następnie budowę krótkiego łącznika rowerowego do ul. Obrzeżnej. Dalszy ruch rowerowy odbywałby się po jezdni serwisowej ul. Obrzeżnej.

Stan realizacji:

Projekt organizacji ruchu został złożony do opinii innych jednostek. Zakres projektu uległ rozszerzeniu o zmianę układu pasów ruchu w celu podniesienia bezpieczeństwa ruchu. Z tego powodu zakończenie realizacji przesunie się na II – III kwartał 2023 r.

Ścieżki rowerowe dla Służewca - Postępu, Domaniewska

Projekt ma na celu uzupełnienie sieci dróg dla rowerów na Służewcu.

Stan realizacji:

W ramach lokalizacji znajdujących się w projekcie:
– dla budowy drogi dla rowerów po zachodniej stronie ul. Postępu trwają prace projektowe,
– dla budowy odcinka drogi rowerowej przy ul. Domaniewskiej między ul. Wołoską a ul. Samochodową, zawieszono prace do czasu przebudowy gazociągu przez PSG, termin zakończenia prac II połowa 2023 r.
Realizacja projektu przewidziana na II-IV kwartał 2023 r.

Ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż al. Wilanowskiej (Dominikańska - Faworytki)

Projekt polega na wybudowaniu chodnika wzdłuż al. Wilanowskiej oraz korekcie obecnej nawierzchni asfaltowej na odcinku Dominikańska – Potoki – Faworytki, który zostałby oznakowany jako droga dla rowerów. Na skrzyżowaniu z ul. Dominikańską powstaną przejazdy dla rowerów. Pozwoli to na komfortowe poruszanie się pieszych oraz wygodne korzystanie z głównego połączenia rowerowego Wilanów-Mokotów.

Stan realizacji:

Ze względu na bardzo dużą liczbę zadań przekazanych do realizacji ZDM projekt zostanie zrealizowany w 2023 roku. Projekt organizacji ruchu zostanie przygotowany do końca 2022 r., w pierwszym kwartale 2023 r. zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowalne.

Zaparkuj rower wygodnie i bezpiecznie na Mokotowie (wiaty i stojaki rowerowe)

Pięć krytych wiat ze stojakami rowerowymi do pozostawienia zapiętego roweru (lub hulajnogi elektrycznej), ze stacjami do samodzielnego serwisowania roweru (pompka + klucze). Umiejscowione w punktach dogodnych do przesiadki do transportu publicznego (metro, tramwaj, autobus) lub pieszego dojścia do miejsca docelowego (np. uczelni, pracy lub parku, miejsca rekreacyjnego).

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. W ramach projektu ustawiono wiaty rowerowe w następujących lokalizacjach:
1. al. Niepodległości w rej. stacji metra Racławicka
2. al. Niepodległości w rej. stacji metra Wierzbno
3. Puławska/Waryńskiego
4. Woronicza 8
5. Rejon stacji metra Pole Mokotowskie
Dodatkowo ustawiono szóstą wiatę pod Urzędem Dzielnicy Bielany.

Oddychające chodniki na ul. Puławskiej

Są to specjalne płytki betonowe, które pochłaniają zanieczyszczone miejskie powietrze. Znacząco poprawi to jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy idąc do pracy lub na spacer.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. W ramach projektu został wyremontowany chodnik na ul. Puławskiej na odcinku od ul. Puławskiej 15 do skrzyżowania ul. Puławskiej z ul. Morskie Oko.

Powered by Projectic.pl