Tablice informacyjne o obiektach zabytkowych Pragi
Umocowanie 20 modułów MSI zawierających informacje i ikonografie na temat obiektu (w języku polskim i angielskim). Tekst i ilustracja nadrukowane są na przeźroczystej płycie poliwęglanowej mocowanej do ściany budynku. Taka forma zapewnia eksponowanie informacji nie ingerując w otoczenie.
Projekt zrealizowano. We współpracy z autorem projektu opracowano i zredagowano 20 modułów tablic. Wykonano wizualizacje dla wszystkich modułów. Przesłano do właścicieli/administratorów nieruchomości pismo (z treścią i wizualizacją modułu) z prośbą o zgodę na montaż. Po uzyskaniu zgód możliwe było wystąpienie do konserwatora zabytków o zalecenia dotyczące montażu. Zamontowano 19 modułów. Ze względu na ustalenia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków 1 moduł będzie zrealizowany w 2018 roku.
Rozświetlamy Park Praski!
Projekt zakłada poprawę poziomu bezpieczeństwa i komfortu przebywania w Parku Praskim poprzez wymianę oświetlenia w głównych alejach oraz miejscach rekreacji mieszkańców.
Projekt zrealizowano. W ramach projektu, w dwóch głównych alejkach parku pojawiło się 25 stylizowanych latarni typu Pastorał Warszawski o wysokości 7 metrów, a w alejkach bocznych 181 latarni parkowych o wysokości 5,5 metra. Wszystkie słupy zostały wyposażone w diodowe oprawy LED o białej barwie światła oraz czujniki ruchu.
System sterujący oświetleniem parku jest unikalny na skalę miasta. To tzw. oświetlenie nadążne, działające w oparciu o dwa stany pracy: stan czuwania, w którym oświetlenie przyciemnia się do określonej mocy oprawy (domyślnie do 60 proc., z możliwością dostosowania) oraz stan akcji, czyli rozjaśnienia do 100 proc. w chwili wykrycia pieszego. Początkowo pomysł zakładał wymianę 87 latarni w Parku Praskim. Dzięki dodatkowym środkom wymieniono oświetlenie w całym parku.
W związku ze zwiększeniem zakresu, realizacja projektu się opóźniła. W lutym 2018 r. ogłoszono przetarg na realizację. Prace budowlane zostały zakończone we wrześniu 2018 r.
Praska Galeria Sław
Projekt przewiduje upamiętnienie w przestrzeni ulicy Stalowej postaci historycznych i współczesnych, które zaważyły na losach prawobrzeżnej Warszawy, w tym w szczególności Pragi (Północ)
Projekt zrealizowany. Praską Galerię Sław upamiętniającą osoby zasłużone dla dzielnicy Praga-Północ odsłonięto podczas święta ulicy Stalowej i Nowej Pragi.
Poprawki i uzupełnienie na drogach dla rowerów po budowie Metra (ul Targowa)
1.Poprawienia drogi rowerowej na ul.Targowej:
a)poprawienie przejazdów bramowych (wypełnienie spoin “kocich łbów”)
b)poprawienie przejazdu przez ul.Białostocką
2.Uspokojenie ruchu – brukowy odcinek ul.Ząbkowskiej
Projekt poprawi bezpieczeństwo i komfort dla rowerzystów i pieszych.
Przejazd dla rowerów i przejście dla pieszych przez ul. Białostocką na wlocie w ul. Targową zostało przebudowane.
Na ul. Ząbkowskiej do czasu planowanej rewitalizacji ulicy wyznaczono miejsca parkingowe na jezdni. Prace związane z modyfikacją nawierzchni zjazdów bramowych przecinających drogę dla rowerów wzdłuż ul. Targowej zgodnie z wymaganiami konserwatora zabytków wielokrotnie przekraczają przewidziany budżet, w związku z tym ich realizacja nie jest możliwa.
Łącznik rowerowy na Placu Weteranów od Sierakowskiego do Floriańskiej
Projekt przewiduje wykonanie ścieżki rowerowej od skrzyżowania z ul. Sierakowskiego do ul. Floriańskiej. (możliwośc kontynuowania jazdy rowerem boczną uliczką Alei Solidarności)
Od czasu weryfikacji projektu zmieniła się organizacja ruchu w tym rejonie (kierunek ruchu na jezdni serwisowej), co sprawia że realizacja projektu w pierwotnym kształcie nie jest możliwa bez kosztownej przebudowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską i z ul. Sierakowskiego. Koszt takiej inwestycji wynosiłby co najmniej kilkaset tysięcy zł i byłby niewspółmiernie wysoki do korzyści płynących z jego realizacji. Ponadto, ponowna przebudowa skrzyżowań w okresie kilku lat byłaby niegospodarna.
W związku z tym, 27 sierpnia 2019 r. Zespół Koordynujący zadecydował o odstąpieniu od realizacji projektu.