REALIZUJEMY BUDŻET PARTYCYPACYJNY - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

REALIZUJEMY BUDŻET PARTYCYPACYJNY

Zarząd Dróg Miejskich zrealizował kolejny projekt w ramach budżetu partycypacyjnego. Jednym z projektów jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na ul. Jana Olbrachta na Woli Zadania wybrane przez mieszkańców w ramach I edycji budżetu partycypacyjnego mają zostać zrealizowane do końca tego roku. Choć projekty są realizowane przez urzędy dzielnic, ZDM też ma swój udział w budżecie partycypacyjnym. We współpracy z dzielnicami zrealizowaliśmy cztery projekty.

Co dokładnie?

Jednym z nich jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na ul. Jana Olbrachta na Woli. W ramach projektu zmieniliśmy organizację ruchu na dwóch przejściach w rejonie budynków Olbrachta 17 i 19. Jedno z nich zostało wyposażone w azyl, przy drugim zwęziliśmy jezdnię, eliminując nielegalne parkowanie ograniczające widoczność pieszych. Oba przejścia są też doświetlone. Dzięki temu przechodzenie przez jezdnię w tym miejscu stało się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Za projektem w ubiegłym roku głosowało 883 mieszkańców Ulrychowa. Projekt został zrealizowany ze środków własnych ZDM, w ramach budżetu partycypacyjnego.

Inne projekt, które wykonaliśmy w ramach budżetu partycypacyjnego również dotyczyły poprawy bezpieczeństwa pieszych. Na Białołęce zrealizowaliśmy projekt „Poprawa bezpieczeństwa dzieci na przejściu dla pieszych przez ul. Światowida przy SP nr 154”. Na Mokotowie zaś w ramach projektu „Spokojna Kazimierzowska” ustawiliśmy azyle dla pieszych na przejściach przy ul. Wiktorskiej i Odolańskiej. Wykonaliśmy także projekt „Bezpieczne i wygodne przejście na pasach przy Al. Lotników”, poprawiając odwodnienie przejścia.

Powered by Projectic.pl