Ursynów 2017 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

Ursynów 2017

Bezpieczne przejścia dla pieszych na al. KEN

Bezpieczne przejścia dla pieszych na al. KEN

Projekt zakłada zamontowanie 8 aktywnych znaków drogowych na wysięgnikach wraz z lampą podświetlającą przejście dla pieszych. Aktywne znaki zostaną zainstalowane na ośmiu przejściach dla pieszych na północnym odcinku Al. KEN (okolica ul. Końskiego Jaru, ul. Koncertowej, Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego i parkingu P+R).

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. W ramach projektu zostało doświetlonych osiem przejść dla pieszych na północnym odcinku al. KEN (w okolicy ul. Koński Jar, ul. Koncertowej, Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego i parkingu P+R). Przy każdym z nich pojawiły się dodatkowe latarnie, wyposażone w specjalną oprawę oświetleniową o kontrastowej białej barwie, jaśniejszej niż pozostałe oświetlenie ulicy. Światło jest skierowane tak, aby pieszy był dobrze widoczny na przejściu i w strefie dojścia do „zebry”. Pozwoli to kierowcom na szybsze i lepsze dostrzeżenie pieszego i odpowiednią reakcję.

Zakres projektu został zmieniony w uzgodnieniu z projektodawcą – wyraził on zgodę na montaż opraw doświetlających przejście dla pieszych. Ze względu na planowaną budowę sygnalizacji świetlnej odstąpiono od realizacji dalszych elementów projektu. Dokumentacja projektowa została ukończona w grudniu 2017. Wykonawca prac wybrany w przetargu zakończył prace we wrześniu 2018 r.

Dodatkowe przejście dla pieszych przez Stryjeńskich pomiędzy Przy Bażantarni a Wąwozową

Dodatkowe przejście dla pieszych przez Stryjeńskich pomiędzy Przy Bażantarni a Wąwozową

Dodatkowe przejście dla pieszych przez Stryjeńskich pomiędzy Przy Bażantarni a Wąwozową (pomiędzy budynkiem Stryjeńskich 13D a wejściem do Parku Moczydełko)

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. W ramach projektu, na wysokości budynku Stryjeńskich 13D zostało wyznaczone nowe przejście dla pieszych. Istniejąca wyspa została poszerzona i przebudowana na azyl, aby piesi mogli bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Wymieniona została oprawa istniejącego oświetlenia, po to żeby przejście było lepiej doświetlone. Dzięki nowemu przejściu łatwiej będzie się dostać do parku Moczydełko czy na pobliski bazarek

Światła dla rodziców

Dodatkowe światła (powtarzacze) na wysokości wzroku kierowcy.
Zwiększenie bezpieczeństwa i przepustowości obciążonego wyjazdu od strony Szkoły Podstawowej nr 319 im. M. Kann, przedszkola nr 385, supermarketu, sklepików osiedlowych.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowany. Zainstalowano dodatkowy sygnalizator.

Wybrukowanie dojścia do przystanków Ursynów Płd. 01 przy ul. Ciszewskiego - wyjście z KEN Center

Przystanek autobusowy „Ursynów Płd 01” od strony KEN Center, przy ul. Ciszewskiego otacza błotnista dziura byłego trawnika, lub klepisko. Wybrukowanie tego terenu ułatwi dojście do przystanku osobom wychodzącym ze sklepu, obchodzenie tego terenu od strony przejścia dla pieszych jak widać nie skutkuje, corocznie odnawianie trawnika wokół przystanku nie ma sensu.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. Zabrukowano powierzchnię w rejonie przystanku autobusowego.

Powered by Projectic.pl