Żoliborz 2016 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

Żoliborz 2016

Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Broniewskiego i Braci Załuskich

Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Broniewskiego i Braci Załuskich

Projekt polega na częściowym uspokojeniu ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Broniewskiego i Braci Załuskich, dość niebezpiecznym mimo niewielkich rozmiarów. W latach 2010-2013 doszło tu do 10 wypadków i kolizji. W ramach projektu zostanie wyniesione przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerzystów przez wlot ul. Braci Załuskich do poziomu chodnika i drogi dla rowerów oraz montaż wyspowych progów spowalniających na wysokości azylu z przejściem dla pieszych przez ul. Broniewskiego.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. Projekt polegał na częściowym uspokojeniu ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Broniewskiego i Braci Załuskich, dość niebezpiecznym mimo niewielkich rozmiarów. W ramach projektu zostało wyniesione przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów przez wlot ul. Braci Załuskich do poziomu chodnika i drogi dla rowerów.

Połączenie rowerowe placu Wilsona z Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym wzdłuż ulicy Krasińskiego

Połączenie rowerowe placu Wilsona z Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym wzdłuż ulicy Krasińskiego

Projekt zakłada poprawę funkcjonalności i jakości przestrzeni ul. Krasińskiego. Wzdłuż parku Żeromskiego pojawi się droga dla rowerów i zatoka postojowa, a także zieleń. Dalej, od ul.Czarnieckiego do Wisłostrady powstanie ciąg pieszo-rowerowy, co pozwoli dojechać rowerem z Żoliborza nad Wisłę i do centrum.

Stan realizacji:

Projekt zrealizowano. Projekt zrealizowany w rozszerzonym zakresie. Wybudowano drogę dla rowerów w miejscu części dotychczasowej jezdni, wyremontowano chodnik. Przebudowane zostało skrzyżowanie z ul. Czarneckiego, gdzie powstało wyniesione przejście i przejazd.

Powered by Projectic.pl