Mokotów 2019 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Mokotów 2019

Łąki kwietne na al. Lotników

Chciałbym, aby ulice na Służewcu były ładniejsze. Zauważyłem, że przy al. Lotników jest wiele zniszczonych trawników. Projekt polega na posianiu wieloletnich roślin zielnych w miejsce zniszczonych trawników oraz ustawieniu słupków wygradzających na skrzyżowaniach al. Lotników z Orzycką, Wiartel i Niegocińską, aby łąki kwietne nie zostały rozjechane przez samochody.

Poprawa bezpieczeństwa - wyniesione przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów Sobieskiego/Kostrzewskiego

Projekt poprawi bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów wzdłuż ul. Sobieskiego przy ul. Kostrzewskiego. Wlot lokalnej ulicy podporządkowanej bez sygnalizacji świetlnej zostanie wyniesiony do poziomu chodnika/drogi dla rowerów, tak by zapewnić bezpieczne zachowanie na przejściach i zapobiec wypadkom. Ograniczone zostaną konflikty między rowerzystami i pieszymi/kierowcami.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. Lotników

Wzdłuż ul. Puławskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Warto połączyć ze sobą ścieżki rowerowe przy Puławskiej i Kaczmarskiego (d. Modzelewskiego), aby zachęcić dzieci i dorosłych do jeżdżenia codziennie na rowerze.

Gościniec - utwardzenie pobocza ziemnego

Projekt obejmuje wybrukowanie fragmentu pobocza w rejonie skrzyżowania ulicy Gościniec i Polskiej. Projekt umożliwia w przyszłych latach rozbudowę o kolejne odcinki w zorganizowany układ miejski odpowiadający wymogom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Budowa chodnika pomiędzy osiedlem Wilanowska a przejściem dla pieszych przy Al. Niepodległości

Roboty budowlane związane z budową chodnika pomiędzy osiedlem Wilanowska a przejściem dla pieszych przez al. Niepodległości.

Powered by Projectic.pl