Mokotów 2019

Łąki kwietne na al. Lotników

Chciałbym, aby ulice na Służewcu były ładniejsze. Zauważyłem, że przy al. Lotników jest wiele zniszczonych trawników. Projekt polega na posianiu wieloletnich roślin zielnych w miejsce zniszczonych trawników oraz ustawieniu słupków wygradzających na skrzyżowaniach al. Lotników z Orzycką, Wiartel i Niegocińską, aby łąki kwietne nie zostały rozjechane przez samochody.

Poprawa bezpieczeństwa - wyniesione przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów Sobieskiego/Kostrzewskiego

Projekt poprawi bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów wzdłuż ul. Sobieskiego przy ul. Kostrzewskiego. Wlot lokalnej ulicy podporządkowanej bez sygnalizacji świetlnej zostanie wyniesiony do poziomu chodnika/drogi dla rowerów, tak by zapewnić bezpieczne zachowanie na przejściach i zapobiec wypadkom. Ograniczone zostaną konflikty między rowerzystami i pieszymi/kierowcami.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż al. Lotników

Wzdłuż ul. Puławskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Warto połączyć ze sobą ścieżki rowerowe przy Puławskiej i Kaczmarskiego (d. Modzelewskiego), aby zachęcić dzieci i dorosłych do jeżdżenia codziennie na rowerze.

Gościniec - utwardzenie pobocza ziemnego

Projekt obejmuje wybrukowanie fragmentu pobocza w rejonie skrzyżowania ulicy Gościniec i Polskiej. Projekt umożliwia w przyszłych latach rozbudowę o kolejne odcinki w zorganizowany układ miejski odpowiadający wymogom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Budowa chodnika pomiędzy osiedlem Wilanowska a przejściem dla pieszych przy Al. Niepodległości

Roboty budowlane związane z budową chodnika pomiędzy osiedlem Wilanowska a przejściem dla pieszych przez al. Niepodległości.

Powered by Projectic.pl