Mokotów 2020 - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Mokotów 2020

Ciemność widzę, ciemność! Oświetlenie dróg rowerowych pod wiaduktem Siekierkowskim i wzdłuż odcinka Trasy Siekierkowskiej

Projekt przewiduje oświetlenie dwóch odcinków dróg rowerowych wzdłuż Trasy Siekierkowskiej, gdzie pada na nie cień od ekranów TŚ. Pierwszy odcinek – 398 m od Wału Zawadowskiego do ulicy Gwintowej. Drugi odcinek – na wschód (148 m) i na zachód (294 m) od ulicy Polskiej. Doświetlone zostałyby również przejścia piesze i przejazdy rowerowe przez Wał Zawadowski i ulicę Polską.

Stan realizacji:

Podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej z terminem zakończenia w lipcu 2020 r.

Wymiana bardzo zniszczonego chodnika wzdłuż ul. Madalińskiego

Chodnik wzdłuż ul. Madalińskiego jest bardzo zniszczony. Łatwo się potknąć, trudno przejechać po nim np. z wózkiem lub przejść osobie starszej. Po deszczu tworzą się tam ogromne kałuże.

Projekt zakłada wymianę płyt chodnikowych oraz zamianę zniszczonego asfaltu na płyty. Chodnik składa się z dwóch nitek – naprawy wymagają obie: ten bliżej budynków i ten bliżej ulicy.

Stan realizacji:

W marcu 2020 r. ogłoszono przetarg na realizację prac z terminem do końca lipca 2020 r. Do przetargu zgłosiło się 5 firm. Przetarg został rozstrzygnięty. Trwają prace budowlane.

Rowerowa ul. Idzikowskiego - połączenie Dolnego i Górnego Mokotowa.

Obecnie pomiędzy Dolnym i Górnym Mokotowem, na Skarpie Wiślanej brakuje bezpiecznych i wygodnych szlaków rowerowych. Ul. Idzikowskiego nawet bez infrastruktury rowerowej stanowi popularną trasę, jednak w niektórych porach dnia samochody stojące tam w korku utrudniają wygodny przejazd rowerem. Część rowerzystów wybiera zniszczony chodnik, inni wydeptaną ścieżkę od strony ogródków działkowych, część przeciska się między samochodami, co bywa niebezpieczne dla rowerzysty i jest niewygodne zarówno dla rowerzystów jak i kierowców.
W ramach projektu przewidywane jest:
– Badanie ruchu rowerowego przed i po realizacji z uwzględnieniem wyboru rowerzystów – udział rowerzystów na chodniku i na jezdni oraz na wydeptanej ścieżce wzdłuż ogródków działkowych
– Droga rowerowa po północnej stronie ul. Idzikowskiego na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Piaseczyńskiej;
– Stojaki rowerowe 2 szt. na skrzyżowaniu z Puławską

Stan realizacji:

Trwa opracowanie dokumentacji projektowej.

Remont chodnika i budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Domaniewskiej

Projekt polega na wymianie zbyt szerokiego i bardzo zniszczonego chodnika na nowy chodnik oraz ścieżkę rowerową. Remont obejmie odcinek od skrzyżowania z Kaczmarskiego (d. Modzelewskiego) do Arciszewskiego (d. Langego). Chodnik szerokości około 5 metrów proponuję zamienić tak samo, jak jest zrobione od strony al. Niepodległości, czyli 2,5 metra chodnika i 2,5 metra ścieżki rowerowej. Na wysokości przejścia dla pieszych pomiędzy ul. Pęcherską a ul. Bryły należy zaprojektować przejazd rowerowy łączący się z drogą rowerową po północnej stronie ulicy. Przy okazji budowy ścieżki rowerowej przed pawilonami handlowymi zostaną postawione stojaki rowerowe.

Stan realizacji:

Trwa opracowanie dokumentacji projektowej.

Powered by Projectic.pl