Założenia programu "Droga na szóstkę" - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Założenia programu „Droga na szóstkę”

Celem programu „Droga na szóstkę”  jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół podstawowych oraz wspieranie aktywnej mobilności najmłodszych.

Bezpieczna infrastruktura wpływa na poczucie bezpieczeństwa, komfort podróży i ułatwia podejmowanie zrównoważonych decyzji transportowych.

Program „Droga na szóstkę” jest programem inwestycyjnym. Polega on na zbadaniu sytuacji przy szkole i podjęciu działań zmieniających m.in. organizację ruchu przy placówce. Składa się z trzech podstawowych elementów:

  • Zgłoszenia i wybór szkół podstawowych do programu. Do pierwszej edycji szkoły zgłaszały się poprzez dedykowany formularz wypełniany przez Dyrekcję placówki. Ważne było też dołączenie listu poparcia udziału w projekcie ze strony Rady Rodziców oraz rekomendacje Dzielnic;
  • Audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego i funkcjonalności przestrzeni w rejonie szkół oraz ankiety dla uczniów i nauczycieli. Audyt kończy się rekomendacjami dot. infrastruktury wokół szkoły jak i na jej terenie;
  • Prace projektowe i wykonawcze, w tym szczególnie: przebudowa ulic, budowa sygnalizacji świetlnej, zmiany organizacji ruchu.

 

 

 

 

Zgłoszenia do pierwszej edycji przyjmowaliśmy do końca maja 2020. 

W I edycji programu zostało wybranych 6 szkół, dla których został przeprowadzony kompleksowy audyt oceniający bezpieczeństwo ruchu drogowego i funkcjonalność przestrzeni wokół szkoły, jak i na jej terenie. Szkoły zostały wybrane na podstawie analizy obecnego stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, tj. na podstawie istniejących danych i analiz przeprowadzonych dotychczas przez Zarząd Dróg Miejskich, na podstawie bazy danych wypadków oraz na podstawie przekazanych materiałów przez szkoły, które zgłoszą się do udziału.

Podsumowanie I edycji znajduje się na dedykowanej podstronie.

Na razie nie przyjmujemy zgłoszeń do następnych edycji. Będziemy informować o otwarciu rekrutacji.

Powered by Projectic.pl