Miejsca Free Graffiti - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

Miejsca Free Graffiti

Z myślą o amatorach i twórcach sztuki ulicznej, aranżujemy w przestrzeni miejskiej strefy FREE GRAFFITI. Pierwsze z nich powstały już w 2009 roku. Kolejne dodajemy sukcesywnie tam, gdzie obserwujemy największą aktywność osób malujących graffiti oraz w odpowiedzi na prośby mieszkańców, czy samych twórców.

FREE GRAFFITI to strefy, w których twórcy sztuki ulicznej mają możliwość ćwiczyć swoje umiejętności i przenosić na ściany swoje artystyczne wizje. Chcemy w ten sposób powstrzymać tworzenie malunków, w miejscach które nie są do tego przeznaczone – stare kamienice, bloki mieszkalne czy budynki użyteczności publicznej – nie podcinając jednak skrzydeł artystom. Miejsca dostępne dla graficiarzy oznaczone są specjalną żółtą tabliczką z niebieskim sprayem w tle. Są to głównie wiadukty na drogach, którymi zarządzamy.

Strefy FREE GRAFFITI są dla każdego, o dowolnej porze. Graffiti jednak nie może zawierać treści wulgarnych, dyskryminujących jakiekolwiek grupy społeczne czy treści powszechnie uznanych za niewłaściwe.

Wszystkich twórców sztuki ulicznej zapraszamy do korzystania właśnie z tych miejsc. Przypominamy, że malowanie na pozostałych obiektach jest zabronione. Czyszczenie tych powierzchni to duże koszty, które dodatkowo rosną, gdy zabezpieczamy ścianę powłoką antygraffiti.  Apelujemy również o nieniszczenie budynków, na których malowanie graffiti bez zgody właściciela, zgodnie z prawem, zagrożone jest odpowiedzialnością karną.

 

Powered by Projectic.pl