Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Prace rozpoczęte. Plac pięciu rogów stanie się przyjazny i zielony

Po latach dyskusji i oczekiwań rusza przebudowa ścisłego centrum stolicy. W poniedziałek, 1 marca, prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zainaugurował rewitalizację placu u zbiegu ulic Brackiej, Chmielnej, Kruczej, Zgoda i Szpitalnej. Jednocześnie ogłosił konkurs architektoniczny na ul. Chmielną.

Aktualności

 • Veturilo czas zacząć — przed nami 10. sezon roweru miejskiego

  Od 1 marca prawie 5 tys. rowerów miejskich na 347 stacjach znów jest dostępnych mieszkańców. W trakcie przerwy międzysezonowej rowery i wyposażenie stacji przeszły niezbędne naprawy.
 • Pomiary ruchu drogowego w 2021 roku

  W związku z niepoprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w całym kraju, spowodowaną odnotowywaną liczbą zachorowań na COVID-19, utrzymywane są liczne ograniczenia, restrykcje i zalecenia w funkcjonowaniu życia publicznego, które mają na celu redukcję liczby chorych. To przekłada się także na zachowania komunikacyjne mieszkańców Warszawy.
 • Ruszyła budowa drogi rowerowej na Wrocławskiej

  Inaugurujemy nowy sezon budowlany. Wykonawca drogi dla rowerów na ul. Wrocławskiej na odcinku od Widawskiej do Powstańców Śląskich już rozpoczął realizację inwestycji, w tym także remont ok. 150-metrowego fragmentu chodnika. Zostanie też nasadzona nowa zieleń, w tym drzewa.
 • Veturilo w blokach startowych – za nami rozruch testowy

  W poniedziałek 1 marca tradycyjnie rozpocznie się kolejny sezon Warszawskiego Roweru Publicznego. W trakcie przerwy międzysezonowej rowery i wyposażenie stacji przeszły niezbędne naprawy. Od kilku dni trwa rozwożenie rowerów. Dziś zaś odbyły się ostatnie testy przed uruchomieniem wypożyczalni.
 • „Zielona fala” dla autobusów na Radzymińskiej

  Pięć skrzyżowań w ciągu ul. Radzymińskiej od piątku, 26 lutego, obejmie „zielona autobusowa fala”. Sygnalizacje, które już dziś pozwalają na wygodny przejazd samochodom osobowym poruszającym się z przepisową prędkością, będą dostosowane na potrzeby autobusów miejskich. Dzięki temu płynniej i szybciej przejadą 1,5-kilometrowy odcinek.
 • Polskie firmy świetnie radzą sobie w Warszawie. Są innowacyjne i skuteczne

  Rodzime firmy dominują wśród oferentów w ogłaszanych przez nas przetargach. Nie tylko składają oferty, ale często proponują najkorzystniejsze warunki. Warte podkreślenia, że dzieje się tak w przypadku inwestycji związanych z technologicznymi innowacjami.
 • Pomiary dla wszystkich. Nowa interaktywna mapa dostępna

  Przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców skutkują niebezpiecznymi sytuacjami na drogach i wypadkami. Aby dokładnie znać skalę problemu, prowadzimy badania prędkości. Od dziś na stronie ZDM dostępna jest mapa ze szczegółowymi danymi z pomiarów z lat 2017-2020.
 • Węzły drogowe zyskają oświetlenie LED. Rozstrzygnęliśmy przetarg

  Firma LUG Light Factory z Zielonej Góry dostarczy ponad 2 tys. ledowych opraw oświetleniowych, które we własnym zakresie w tym roku zamontujemy na masztach na węzłach drogowych. Zwiążemy się więc z tym samym wykonawcą, który do końca 2022 r. wymieni oświetlenie przy wszystkich podległych nam ulicach.
 • Nowa wystawa w galerii W-Z

  Nowa wystawa w galerii W-Z

  Zmiany w plenerowej galerii przy schodach ruchomych prowadzących na Stare Miasto. Po wystawie historycznej dotyczącej Powstania Styczniowego przyszedł czas na nową – przechodząc można zobaczyć fotografie ukazujące piękno warszawskiej przyrody.
 • Veturilo 2021 – zmiany w lokalizacji stacji

  Warszawski Rower Publiczny pozostaje jednym z największych w Europie. Tegoroczny sezon jest jednak “pomostowym” w oczekiwaniu na modernizację i rozbudowę systemu. W ramach nowej jednorocznej umowy z operatorem liczba rowerów i stacji finansowanych przez Warszawę wróci do poziomu z 2016 roku. W oparciu o statystyki wypożyczeń zmieniamy też lokalizacje wybranych stacji.
 • Fotoradary na moście Poniatowskiego – znamy dokładne lokalizacje

  Fotoradary na moście Poniatowskiego – znamy dokładne lokalizacje

  Sześć urządzeń stanie w kilkusetmetrowych odstępach wzdłuż jezdni, po trzy z każdej strony. Rozstawione równomiernie będą stanowić skuteczną alternatywę dla odcinkowego pomiaru prędkości. Gotowe są już projekty organizacji ruchu określające miejsce montażu urządzeń na samym moście oraz na wiadukcie stanowiącym jego przedłużenie.
 • Naprawa nawierzchni. Skąd się biorą dziury i jak je usuwamy?

  Zima to najmniej łaskawa pora roku dla nawierzchni jezdni. Nagłe zmiany temperatury, mróz i duża ilość opadów powodują wiele ubytków. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników dróg, na bieżąco usuwamy te, które mogą skutkować uszkodzeniem pojazdu. Do napraw na szerszą skalę przystępujemy wczesną wiosną, gdy aura jest bardziej sprzyjająca.
 • Doświetlamy przejścia. Więcej miejsc, gdzie piesi są lepiej widoczni dla kierowców

  1497 przejść dla pieszych zyskało dodatkowe oświetlenie w latach 2016-2020. Tym samym powoli kończymy realizację projektu polegającego na doświetlaniu zebr w mieście. W 2021 r. planujemy poprawić jasność po zmroku w 183 miejscach, a ich mniejsza w skali roku liczba niż w latach poprzednich wynika z wysokiego tempa prac.
 • Co dalej z audytem przejść dla pieszych? Nasze plany na 2021 rok

  Kolejna setka niebezpiecznych przejść dla pieszych przejdzie metamorfozę w 2021 r. Planujemy budowę sygnalizacji świetlnych, rond i azyli, a także przebudowy ulic poprawiające bezpieczeństwo pieszych na przejściach.
 • O czym mówi nam audyt przejść dla pieszych

  Ponad 4 tysiące przejść dla pieszych zbadali audytorzy brd na warszawskich drogach. Co dokładnie sprawdzali? Do czego przydaje się taki audyt? Zobaczcie sami.
 • Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach. Jakie stosujemy rozwiązania i kiedy?

  Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach. Jakie stosujemy rozwiązania i kiedy?

  Sygnalizacja świetlna, azyl dla pieszych czy progi zwalniające. Sposobów na poprawę bezpieczeństwa na przejściach jest bardzo wiele. Audyt brd pozwala nam wybrać odpowiedni lub kombinację kilku z nich, by najskuteczniej ograniczyć zagrożenie dla pieszych. Zależy to od wielu czynników, m.in. od rodzaju problemów, które chcemy wyeliminować, ale też np. lokalizacji.
 • Warszawa w lepszym świetle. Prezydent Trzaskowski podpisał umowę na oprawy

  Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał umowę na wymianę ok. 40 tys. opraw oświetleniowych w całej Warszawie. Dzięki nowym oprawom LED stolica będzie bezpieczniejsza, a w czasach stale rosnących cen prądu pozwoli to na ogromne oszczędności. Wydatek zwróci się w dwa lata tylko dzięki niższym rachunkom za światło.
 • Abonament mieszkańca załatwisz drogą elektroniczną

  Z powodu znacznego wzrostu zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach, ponownie jesteśmy zmuszeni wprowadzić szereg zmian i zaleceń dla mieszkańców, aby do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przedłużenie lub uzyskanie nowego abonamentu mieszkańca, który uprawnia do bezpłatnego parkowania w płatnej strefie, od poniedziałku (2 listopada) jest możliwe również przez internet.
 • Powered by Projectic.pl