Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Autobusy punktualniejsze i popularniejsze, ruch płynniejszy. Buspas usprawnił Trasę Siekierkowską

Od 10 stycznia w Dolinie Służewieckiej i al. Sikorskiego funkcjonuje nowy buspas. Dzięki niemu autobusy pokonują tę trasę nawet 3-krotnie szybciej, a liczba pasażerów urosła aż o 70 procent! Utrudnienia w ruchu dla kierowców indywidualnych również się zmniejszyły – to dzięki temu, że część ruchu przeniosła się na nową obwodnicę.

Aktualności

 • Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ważnego ciągu trzech ulic na Bielanach

  Ciąg ulic Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego przejdzie metamorfozę. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na modernizację tego ważnego fragmentu komunikacyjnego na Bielanach. Chcemy przebudować jezdnię, chodniki i drogę dla rowerów na całej długości, a klasyczne skrzyżowanie z ul. Kochanowskiego ma się zmienić w rondo turbinowe.
 • Piesi bezpieczniejsi. 63 zebry przeszły przebudowę

  Na 63 przejściach dla pieszych na ponad 20 ulicach poprawiliśmy bezpieczeństwo w 2021 r. Konsekwentnie wdrażamy rekomendacje audytu nieosygnalizowanych zebr na podległych nam drogach. Budujemy azyle dla pieszych i sygnalizację, poprawiamy widoczność i skracamy przejścia tak, by piesi nie przechodzili przez dwa pasy ruchu.
 • Nie tylko warszawska „ul. KarowaWisłaOkrzei”. Najciekawsze przeprawy dla pieszych i rowerzystów

  Nie tylko warszawska „ul. KarowaWisłaOkrzei”. Najciekawsze przeprawy dla pieszych i rowerzystów

  Most pieszo-rowerowy to pierwszy krok do zmiany układu urbanistycznego Warszawy. Tego rodzaju budowla łączy dzielnice, które tylko pozornie są od siebie oddalone, bo dzieli je rzeka. Stolica Polski niebawem znajdzie się wśród metropolii mogących pochwalić się obiektem, który rozwiązuje ten problem. Skalą przeprawy prześcignie Londyn, a jej śladem właśnie zaczęła iść Praga.
 • Przebudowa ul. Paderewskiego. Wielu chętnych do podjęcia prac

  Siedem firm zgłosiło się w drugim przetargu na przebudowę rembertowskiej ul. Paderewskiego. Najtańszą ofertę (1,9 mln zł) złożył Fal-Bruk z Warszawy.
 • Usuwamy nielegalne reklamy. Podsumowanie grudnia i całego roku

  W grudniu oczyściliśmy zarządzane przez nas drogi z kolejnych nielegalnych reklam. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku nasze służby na 137 ulicach skontrolowały 1145 nośników i usunęły 77, które znajdowały się w pasie drogowym bez zezwolenia. W całym 2021 r. zlikwidowaliśmy 630 nieprzepisowych banerów, billboardów czy tablic.
 • Abonament mieszkańca tylko z PIT-em rozliczonym w Warszawie prawomocny

  Od 1 lutego abonament mieszkańca strefy płatnego parkowania będą mogły wyrobić tylko osoby rozliczające podatek PIT w Warszawie. W życie wejdzie także kilka innych zmian upraszczających procedury dotyczące parkowania, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym.
 • Koniec kar za wycieraczką. Piesze patrole SPPN z e-kontrolą

  Od czwartku, 13 stycznia, piesze patrole kontrolujące parkowanie w SPPN korzystają z systemu e-kontroli. Niepłacącym kierowcom nie wystawiają już kar za wycieraczką, a rejestrują je w systemie elektronicznym. Następnie informacje o przewinieniu i należnej do zapłaty kwocie są wysyłane pocztą.
 • Budujemy światła na skrzyżowaniu Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku

  Rozebrana stara kostka, odgrodzone fragmenty chodników i zwieziona pierwsza partia materiałów budowlanych. Tak wygląda teren skrzyżowania ulic Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku na Targówku, na którym w grudniu 2021 r. rozpoczęliśmy budowę sygnalizacji świetlnej.
 • Most na Pragę – stawiamy na informację

  Dostępna jest już strona internetowa poświęcona budowie mostu pieszo-rowerowego na Pragę. Można się na niej zapoznać z wszelkimi informacjami dotyczącymi przeprawy. Cyklicznie będą publikowane tam relacje z placu budowy oraz galerie zdjęć z postępów prac.
 • Skrzyżowanie al. Sikorskiego z ul. Czarnomorską. Bliżej nowoczesnych świateł

  Modernizujemy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Czarnomorską i na wlocie ul. Pory. Ułożyliśmy już w ziemi okablowanie do nowych masztów i sygnalizatorów, a następnym krokiem będzie ich montaż. Wyremontujemy też infrastrukturę towarzyszącą.
 • E-kontrola SPPN. Opłatę dodatkową można uregulować poprzez stronę ZDM

  Od 30 sierpnia kierowcy, którzy otrzymali z e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, mogą ją wnieść poprzez stronę internetową Zarządu Dróg Miejskich. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.
 • Powered by Projectic.pl