Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Ważne zmiany w centrum – stawiamy na informację

W poniedziałek ruszyła przebudowa alei Jana Pawła II wraz z rondem Czterdziestolatka. Co zrozumiałe, prace spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, udostępniamy od dziś stronę internetową poświęconą tej inwestycji.

Aktualności

 • Weekendowe prace na drogach

  Wybrzeże Gdyńskie Już dziś, w piątek 29 maja, rozpoczynamy prace

 • Przebudowa al. Jana Pawła II. Co się zmieni?

  Przebudowa al. Jana Pawła II i ronda Czterdziestolatka przyniesie poprawi sytuację pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej. W związku z licznymi wątpliwościami, wyjaśniamy co inwestycja zmienia dla kierowców samochodów.
 • Lepsza widoczność, wygodniejsze parkowanie, nowe chodniki – już wkrótce na Żytniej

  Realizujemy kolejny projekt z budżetu obywatelskiego. Na Żytniej powstaje nowa zatoka do postoju autokarów. Remontujemy też chodnik i poprawiamy bezpieczeństwo pieszych.
 • POP ZTM od 28 maja

  Zmieniły się godziny otwarcia Punktów Obsługi Pasażera ZTM.
 • Zmiany dla bezpieczeństwa na Radiowej

  Konsekwentnie realizujemy program poprawy bezpieczeństwa na drogach. Najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych są wyposażane w sygnalizację świetlną lub elementy uspokojenia ruchu. Tak dzieje się właśnie na ul. Radiowej.
 • Zmiany w ruchu na ul. Górczewskiej

  W nocy z niedzieli, 31 maja na poniedziałek, 1 czerwca zmienimy czasową organizację ruchu na ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią południową.
 • Seniorzy znacznie bezpieczniejsi w 2019 r.

  W 2019 r. na warszawskich ulicach zginęło prawie o połowę mniej osób w wieku 60+ niż rok wcześniej. Znacznie spadła też liczba wypadków, w których poszkodowani zostali seniorzy-piesi, choć wciąż prawie co drugi pieszy przejechany w stolicy to osoba starsza. Poniższe dane to część cyklicznego raportu o bezpieczeństwie ruchu drogowego w Warszawie, który wkrótce opublikujemy.
 • “SOWA” bardzo popularna — będzie aukcja elektroniczna

  Otworzyliśmy oferty w przetargu na modernizację oświetlenia kilkunastu ulic w całej Warszawie w ramach programu “SOWA”. Zamówienie cieszy się dużym zainteresowaniem. Łącznie dla wszystkich zadań wpłynęły aż 23 oferty.
 • Zmiany na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej

  Wiadukty Trasy Łazienkowskiej czeka generalna przebudowa. W wakacje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zamierza ogłosić przetarg na realizację tej inwestycji. Do czasu przebudowy musimy wprowadzić częściowe ograniczenia w ruchu na wiaduktach.
 • Zmiany w funkcjonowaniu ZDM w związku z koronawirusem

  Wprowadzamy szereg zmian i zaleceń dla mieszkańców w związku z wystąpieniem w Warszawie koronawirusa Covid-19.
 • Szersze chodniki, wygodne parkowanie — już wkrótce na ul. Odyńca

  Zgodnie z zapowiedziami kontynuujemy program przenoszenia parkowania z chodników na jezdnię. Czas na zapowiedź zmian na Mokotowie.
 • Opłaty za ogródek gastronomiczny niższe o połowę

  Restauratorzy w szczególny sposób odczuwają skutki epidemii. Warszawa wspiera swoich mieszkańców i wprowadza 50-procentową bonifikatę za zajęcie pasa drogowego m.in. pod ogródki gastronomiczne. Rozwiązanie wejdzie w życie na początku czerwca i będzie obowiązywało do końca roku.

 • Bezpłatne parkowanie dla kolejnych pracowników służby zdrowia

  Pracownicy placówek leczniczych, domów opieki społecznej oraz NFZ i sanepidu mogą bezpłatnie parkować w płatnej strefie. Dołączają oni do pracowników szpitali i pogotowia, którzy również są zwolnieni z opłat. Jest to możliwe dzięki utrzymaniu opłat dla pozostałych użytkowników
 • Powered by Projectic.pl