Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Trzech chętnych do modernizacji oświetlenia gminnych ulic

Otworzyliśmy oferty w przetargu na wymianę lamp na stołecznych ulicach, którymi na co dzień zarządzają urzędy dzielnicowe. Zgłosiły się trzy firmy. Zadaniem wybranego wykonawcy będzie wyprodukowanie i dostarczenie 36 707 ledowych opraw, których montaż zacznie się w tym roku. Coroczny rachunek za światło dla Warszawy za dwa lata powinien spaść z 50 do 40 mln zł. Bez wymiany opraw płacilibyśmy 120 mln zł rocznie.

Aktualności

 • Młodzi ludzie idą, osoba w białej koszuli prowadzi rower

  Rejestracja do Rowerowego Maja zakończona. Rekordowa liczba 441 zgłoszeń

  Za nami rejestracja do Rowerowego Maja. Do tegorocznej edycji kampanii zgłosiło się aż 441 placówek – to o ponad sto więcej niż w ubiegłym roku! To szkoły i przedszkola, do których uczęszcza w sumie prawie 150 tysięcy dzieci z całej Warszawy.
 • Ordona i Jana Kazimierza do przebudowy

  Dwie główne ulice Odolan czeka remont. Miasto planuje gruntowną przebudowę ul. Ordona i ul. Jana Kazimierza. Powstanie na nich nowa nawierzchnia, uporządkowane zostanie parkowanie, pojawi się więcej zieleni oraz szereg udogodnień dla pieszych i rowerzystów.
 • Warszawa kandydatem na najlepszy kierunek turystyczny 2023

  Rusza głosowanie w plebiscycie European Best Destination 2023. Stolica, jako jedyne polskie miasto, znalazła się w gronie 20 europejskich miast nominowanych do finału. Czy Warszawa zostanie uznana za najatrakcyjniejsze turystycznie miasto Europy roku 2023?
 • “Zaprojektowane po ludzku” – Plac Pięciu Rogów doceniony

  Warszawa otrzymała indywidualne wyróżnienie kapituły konkursu, oragnizowanego przez Gazetę Wyborczą w partnerstwie z portalem Otodom, za stworzenie miejskiego placu w centrum. Plac Pięciu Rogów zastąpił rozległe skrzyżowanie, które jeszcze do niedawna przecinało śródmiejski odcinek ulicy Chmielnej.
 • Dla WOŚP drogowcom odbiła palma!

  ZDM wspiera cel tegorocznego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli walkę z sepsą. Na aukcję przeznaczamy nietypową “wyspę drogową” – połączenie ulicznego prefabrykatu oraz plastikowej palmy.
 • Przebudowa pl. Na Rozdrożu – otworzyliśmy oferty

  Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę pl. Na Rozdrożu. Chętne do realizacji projektu są dwie firmy, z czego jedna wyraźnie poniżej kosztorysu. Nowy pl. Na Rozdrożu to przede wszystkim windy na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej, ale też szereg udogodnień dla rowerzystów i pieszych.
 • Doświetlimy kolejne kilkaset przejść dla pieszych

  Mamy już gotową dokumentację projektową na doświetlenie w tym roku 345 przejść dla pieszych w 17 dzielnicach Warszawy. Niebawem ogłosimy przetarg na prace w terenie. Z kolei w postępowaniu na doświetlenie 13 zebr na Białołęce w ramach budżetu obywatelskiego zgłosiły się 3 firmy.
 • Chodnik przy Broniewskiego z nowym oświetleniem

  Zrealizowaliśmy kolejny projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Dzięki głosom mieszkańców wybudowaliśmy oświetlenie chodnika przy ul. W. Broniewskiego na Żoliborzu.
 • Nowe światła w al. Reymonta – na przejściu dla pieszych

  Wybudowaliśmy nową sygnalizację świetlną w al. W. Reymonta. Światła powstały na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Żbikowianka. To efekt przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa, w trakcie którego zebra uzyskała bardzo niską ocenę.
 • Nowe latarnie na ul. Kajki. Wiszą już na nich SAVY

  Zakończyliśmy prace związane z wymianą latarni na ul. M. Kajki. Na całym odcinku drogi wstawiliśmy 62 nowe słupy z taką samą liczbą opraw SAVA. Modernizacja przyniesie oszczędności i poprawi bezpieczeństwo.
 • Warszawiacy i Warszawianki chętnie korzystają z przejść wokół ronda Dmowskiego

  W maju 2022 roku w centrum Warszawy doszło do historycznej zmiany – wokół ronda Dmowskiego powstały cztery nowe przejścia dla pieszych. Pomiary ruchu pieszego pokazują popularność nowych przejść. W popołudniowym szczycie z zebr korzystają ok. 4 tysiące pieszych na godzinę!
 • Wiadukt na Marywilskiej – trwają prace betonowe

  Trwa budowa nowego wiaduktu na ul. Marywilskiej. Stara konstrukcja przeszła do historii, a nowa rośnie w oczach. W ostatnim czasie wykonywaliśmy betonowanie fundamentów i przyczółków wiaduktu. Jeżeli pogoda pozwoli, to większość prac betonowych powinniśmy zakończyć jeszcze w lutym.
 • Przejście przez ul. Krasińskiego ze światłami

  Zakończyliśmy budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. Z. Krasińskiego w rejonie ul. Wybrzeże Gdyńskie. Pieszym poprawiliśmy nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort, bo po jednej stronie obok schodków wybudowaliśmy pochylnię.
 • Wyremontowaliśmy chodnik na Płaskowickiej

  Zakończyliśmy remont chodnika na ul. Płaskowickiej. Prace obejmowały odcinek od al. Komisji Edukacji Narodowej do ul. Dereniowej po północnej stronie. Remont możliwy był dzięki Urzędowi Dzielnicy Ursynów, który w tym celu przekazał środki ze swojego budżetu.
 • Unowocześniamy strefę płatnego parkowania

  Unowocześniamy strefę płatnego parkowania

  Staramy się, aby Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie była coraz bardziej nowoczesna. Poza wdrożonym ostatnio abonamentem z domu czy kolejnym operatorem mobilnych płatności, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu dalszych usprawnień – w parkomatach, na nowo rozszerzonym obszarze Mokotowa oraz Pragi-Północ, można od teraz płacić Blikiem.
 • Rondo na Chodeckiej – otworzyliśmy oferty na projekt

  Otrzymaliśmy trzy oferty w przetargu na wykonanie projektu przebudowy ul. Chodeckiej, na odcinku Balkonowa – Matki Teresy z Kalkuty, w tym zamianę ronda tymczasowego na stałe. Oferty są korzystne, dlatego mamy nadzieję, że postępowanie uda się rozstrzygnąć.
 • Marywilska przebudowana przez dewelopera

  Zakończyła się prowadzona przez dewelopera przebudowa układu drogowego ul. Marywilskiej w rejonie Inowłodzkiej. W ramach prac powstały m.in. nowe przejścia dla pieszych, sygnalizacje świetlne i drogi dla rowerów. Prywatny inwestor wyremontował też chodniki i nawierzchnię jezdni.
 • SPPN rozszerzona o rejon pl. Hallera i północny Mokotów

  Warszawska Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego rozszerzyła się o rejon pl. Hallera na Pradze-Północ i nowe obszary na północnym Mokotowie. W nowym kształcie zaczęła funkcjonować w poniedziałek, 2 stycznia. Strefa powiększyła się łącznie o ponad 39 km dróg i liczy już 402,5 km ulic. Obecnie znajduje się w niej ok. 56,8 tys. miejsc postojowych.
 • Powered by Projectic.pl