Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Rusza “Droga na szóstkę” – program poprawy bezpieczeństwa w rejonie szkół

Rusza “Droga na szóstkę” – program poprawy bezpieczeństwa w rejonie szkół

Celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół podstawowych oraz wspieranie aktywnej mobilności wśród najmłodszych. Wybraliśmy już placówki do tegorocznej pilotażowej edycji akcji.

Aktualności

 • Ogłaszamy przetarg na fotoradary na moście Poniatowskiego

  Rozpisaliśmy przetarg na sześć fotoradarów, które mają pilnować przestrzegania przez kierowców prędkości na moście Poniatowskiego. Dzięki pozytywnej opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków możliwe będzie ich zamontowanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. To znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.
 • Frezowanie na wiaduktach ul. Modlińskiej. Będzie wymiana nawierzchni

  W weekend 14-17 sierpnia wymienimy nawierzchnię wiaduktów ul. Modlińskiej nad skrzyżowaniem z ul. Płochocińską.
 • Nowy chodnik na Skierniewickiej. Będzie lepsze dojście do metra

  Kolejna ulica doczeka się niebawem nowego chodnika. Rozpoczęliśmy wymianę trotuaru na Skierniewickiej między Siedmiogrodzką a Wolską. Piesi zyskają dobre dojście do pobliskiej stacji metra, o co wielokrotnie zabiegali.
 • Jakie Veturilo w przyszłym roku

  Mimo kryzysu i trudnej sytuacji na rynku rowerów miejskich, dokładamy starań, aby warszawiacy mogli bez przeszkód korzystać z systemu Veturilo. Dlatego pracujemy nad rozwiązaniem pomostowym, zapewniającym ciągłość działania systemu w kolejnym sezonie.
 • Szerszy ciąg pieszo-rowerowy na Wale Miedzeszyńskim

  Piesi i rowerzyści zyskali dodatkową przestrzeń do poruszania się na Wale Miedzeszyńskim u zbiegu z ul. Kryniczną. Zakończyły się tam prace związane z poszerzaniem ciągu pieszo-rowerowego. Jego szerokość zwiększyła się do ponad 3 metrów, co poprawiło bezpieczeństwo.
 • Deweloper przebuduje ul. Domaniewską

  Rozpoczyna się przebudowa ul. Domaniewskiej pomiędzy Samochodową a Pęcherską. Skrzyżowanie z Samochodową zyska sygnalizację świetlną, nowe przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów. Powstaną też drogi dla rowerów, chodniki i oświetlenie.
 • Samochody na jezdnię, chodnik tylko dla pieszych. Coraz bliżej zmian na ul. Odyńca

  Kontynuujemy program przenoszenia parkowania z chodników na jezdnię. Niebawem taka zmiana nastąpi na ul. Odyńca. Projekt stałej organizacji ruchu jest już zatwierdzony przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu, co oznacza zielone światło do rozpoczęcia prac.
 • 14 sierpnia ZDM nie pracuje

  W najbliższy piątek wyjątkowo nie załatwicie żadnej sprawy w Zarządzie Dróg Miejskich. Ten dzień pracownicy urzędu mają wolny, bo w sobotę wypada święto. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy planowanym załatwianiu spraw.
 • Nielegalne reklamy w pasie drogowym. W lipcu usunęliśmy kolejne

  Psują estetykę i szpecą, a czasami bywa, że nawet zasłaniają kierowcom widoczność. Nielegalne reklamy są sukcesywnie przez nas usuwane, a tempa przy oczyszczaniu z nich pasa drogowego nie zwalniamy. Tylko w lipcu nasze służby skontrolowały ponad 110 ulic i ponad 200 nośników.
 • Nowe oświetlenie na ul. Stryjeńskich. Wystartowały prace

  Rozpoczęły się prace związane z wymianą opraw oświetleniowych na ledowe na ulicy Stryjeńskich. Jest to element kompleksowej modernizacji oświetlenia w mieście w ramach realizacji programu "SOWA - oświetlenie zewnętrzne". Inwestycja oznacza wymianę 63 latarni i postawienie czterech nowych, które doświetlą dwa przejścia dla pieszych.
 • Otworzyliśmy oferty w przetargu na budowę dwóch rond na ul. Kadetów

  Kolejny krok do rozpoczęcia budowy dwóch rond na wawerskiej ul. Kadetów. W ogłoszonym przez nas przetargu zgłosiło się pięć firm chętnych do podjęcia prac i wybierzemy tę, która przedłożyła najkorzystniejszą ofertę. Dzięki inwestycji poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.
 • Ul. Potocka w całości zmieni swoje oblicze

  Nową nawierzchnię, chodniki i zjazdy zyska ul. Potocka na odcinku między ulicami Gwiaździstą a Mickiewicza. Zmiany poprawią bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale i pieszych. Prace remontowe już trwają, a ich finał zaplanowano na koniec wakacji.
 • Abonament mieszkańca wyrobisz w POP ZTM

  Od 7 sierpnia wydawane są abonamenty mieszkańcom terenów na Woli i Pradze-Północ, które we wrześniu zostaną włączone do strefy płatnego parkowania.
 • Opłata dodatkowa za nieopłacony postój w SPPN urealniona

  Opłata dodatkowa za nieopłacony postój w SPPN urealniona

  Zgodnie z obietnicą prezydent Rafał Trzaskowski złożył projekt uchwały o urealnienie stawki opłaty dodatkowej w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. 30 lipca radni przyjęli uchwałę. Od 7 września opłata wzrośnie z 50 do 250 zł.
 • Zapraszamy na Górczewską

  Zakończyła się kompleksowa przebudowa jednej z ważniejszych wolskich arterii. Na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej pojawiły się nowe chodniki, drogi dla rowerów, miejsca parkingowe czy zieleń.
 • Informacja dla inwestorów – czasowe zwolnienie z obowiązku wykonywania pomiarów ruchu drogowego

  Informujemy, że z powodu wystąpienia na terenie kraju stanu epidemii, mającego wpływ na zachowanie uczestników ruchu, zwalnia się inwestorów z obowiązku wykonywania pomiarów ruchu drogowego, stanowiących dotychczas podstawę do analiz i prognoz ruchu ze względu na brak możliwości ich wykonania w okresie miarodajnym.
 • (Nie)widzialne przeszkody

  (Nie)widzialne przeszkody

  Samochody, hulajnogi, stojaki reklamowe… To, co dla jednych stanowi element krajobrazu, dla innych układa się czasami w istny tor przeszkód. Korzystając ze wspólnej przestrzeni, pamiętajmy o osobach o ograniczonej mobilności.
 • Powered by Projectic.pl