Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Fotoradary na moście Poniatowskiego działają, choć nie działają

O połowę spadła liczba kierowców przekraczających prędkość na moście Poniatowskiego, a liczba kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h - za co powinni stracić prawo jazdy - spadła o 95 proc. Stało się tak choć… wciąż czekamy, aż Główny Inspektorat Transportu Drogowego włączy fotoradary. Może się tak stać w każdej chwili.

Aktualności

 • Modernizacja przestarzałej sygnalizacji w Ursusie. Podpisaliśmy umowę

  Rozstrzygnęliśmy przetarg i podpisaliśmy umowę z firmą Podkowa na przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Ryżowej. Prace z tym związane zaczną się jednak w sierpniu, bo wcześniej wodociągowcy będą tam budowali kanał sanitarny.
 • Małe rzeczy, a będą cieszyć. Przetarg na szersze azyle, zieleń i infrastrukturę rowerową

  Na Bielanach, Mokotowie i Pradze-Południe w jedenastu lokalizacjach poprawimy bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu. Z wyjątkiem jednej przeprowadzimy tam inwestycje o mniejszej skali z budżetu obywatelskiego, które będą dotyczyły poszerzenia azyli na przejściach dla pieszych, zwiększenia zieleni i rozszerzenia infrastruktury rowerowej. Przetarg już ogłosiliśmy, czekamy na oferty.
 • Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu Konstruktorskiej i Postępu

  Tradycyjnie od frezowania rozpoczęły się w poniedziałek prace na skrzyżowaniu ulic Konstruktorskiej i Postępu. Powstanie tam rondo, które poprawi bezpieczeństwo, wybudowane zostaną też droga dla rowerów i bezpieczne przejścia dla pieszych z azylami.
 • Deweloper przebuduje skrzyżowanie dwóch ulic na Mokotowie

  Od poniedziałku, 21 czerwca, przez ponad trzy miesiące zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Konstruktorskiej i Postępu. Rozpoczną się tam prace związane z budową ronda. Powstaną także droga dla rowerów i bezpieczne przejścia dla pieszych z azylami.
 • Zielone światło na projektowanie „zielonej Marszałkowskiej”

  Podpisaliśmy umowy z firmami Polska Inżynieria i Kom-projekt na projektowanie przebudowy i rozmieszczenia zieleni na ul. Marszałkowskiej. Pierwsza zajmie się fragmentem od pl. Konstytucji do ul. Nowogrodzkiej, a druga odcinkiem od ul. Królewskiej do pl. Bankowego.
 • Jaki wygląd płyt na plac Pięciu Rogów? Nasi inspektorzy opiniują

  Na plac Pięciu Rogów dotarły dwa prototypy betonowych płyt, z których ma być ułożona jego posadzka. To tzw. próbki mające nam pokazać, czy ich kolorystyka odpowiednio komponuje się z otoczeniem. Jeśli zaopiniujemy je pozytywnie, będzie mogła rozpocząć się ich produkcja i dostawa.
 • Rozstrzygnęliśmy przetarg na na nowe oświetlenie na dwóch ulicach

  Przy obu pracować będą warszawskie firmy. Oświetlenie na ul. Ratuszowej zmodernizuje FBSerwis, a brakujące latarnie na ul. Przyczółkowej, w tym też przy jezdni serwisowej, zamontuje Podkowa. Pozostało nam tylko podpisać z nimi umowę.
 • Bliżej modernizacji oświetlenia na pl. Inwalidów. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą

  Firma FBSerwis z Warszawy przeprowadzi modernizację oświetlenia na pl. Inwalidów. Właśnie podpisaliśmy z nią umowę, zgodnie z którą dostarczy i zamontuje latarnie typu Pastorał Warszawski w ciągu pięciu miesięcy.
 • Kanalizacja, chodnik i nawierzchnia. Naprawimy odcinek ul. Paderewskiego

  Odcinek rembertowskiej ul. Paderewskiego między ulicami Katiuszy a Strycharską stanie się bezpieczniejszy. W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili tam budowę chodnika, a my rozszerzyliśmy zakres inwestycji o kanalizację i nową nawierzchnię. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę robót.
 • Droga na Szóstkę. Na początek SP nr 323 przy Hirszfelda

  Brak możliwości podjazdu autem pod szkołę między 7.30 a 8.15 już od września, czyli znana z kilku innych miast europejskich Szkolna Ulica, to tylko jeden z elementów zmian mających poprawić bezpieczeństwo uczniów ursynowskiej szkoły podstawowej przy ul. Hirszfelda. Razem z pięcioma innymi podstawówkami stanowi pilotaż programu Droga na Szóstkę. Pod tym hasłem kryje się poprawa bezpieczeństwa drogowego okolic szkół. Co piąty uczeń doświadczył bowiem w ostatnich latach niebezpiecznej sytuacji na drodze, a 16 proc. najmłodszych warszawiaków i warszawianek czuje zagrożenie podczas swojej podróży na lekcje.
 • Likwidujemy nielegalne reklamy – bilans maja

  Nielegalne reklamy nie tylko szpecą, ale mogą też wpływać na bezpieczeństwo, jeśli są źle umieszczone i zasłaniają widoczność. Dlatego nie ustajemy w kontroli pasa drogowego i likwidowaniu tych nieprzepisowych. W maju skontrolowaliśmy 137 ulic i usunęliśmy 67 nośników.
 • Pracujemy na wiaduktach w rejonie ważnego skrzyżowania na Woli

  Kontynuujemy prace na wiaduktach w rejonie skrzyżowania ulic Wolskiej, Kasprzaka i Redutowej. Po wymianie dylatacji przystąpiliśmy do naprawy spodu płyt pomostów.
 • Remontujemy parking pod pl. Krasińskich

  Na naprawie nawierzchni oraz uszczelnianiu ścian i stropów koncentrują się prace, które prowadzimy w parkingu podziemnym pod pl. Krasińskich. To pierwszy tak duży remont obiektu od kilkunastu lat.
 • Wiemy, kto zazieleni Stalową

  Rozstrzygnęliśmy przetarg na wzbogacenie zielenią praskiej ul. Stalowej. Zdecydowaliśmy, że dokona tego firma Biosfera z Warszawy. Pozostało nam tylko podpisać umowę, co powinno nastąpić w ciągu kilku dni.
 • Jeden pas ruchu dla ogródków kawiarnianych na pl. Zbawiciela

  Więcej miejsca dla pieszych i gastronomii na pl. Zbawiciela. Od dziś do końca wakacji jeden pas ruchu na rondzie jest wyłączony dla ruchu kołowego, aby powiększyć przestrzeń placu.
 • Piesi z pierwszeństwem. Nowe przepisy weszły w życie

  Od dziś obowiązują nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. Najważniejszą zmianą jest pierwszeństwo dla pieszych wchodzących na przejście. Natomiast sami piesi w rejonie zebr nie mogą korzystać z urządzeń elektronicznych, które uniemożliwiają obserwację drogi czy skrzyżowania.
 • Ul. Sokratesa będzie bezpieczniejsza

  Projekt zmian na bielańskiej ul. Sokratesa przeszedł już wszystkie procedury związane z zatwierdzeniem nowej organizacji ruchu. Jeszcze w tym roku ulica zyska nową infrastrukturę, dzięki czemu stanie się bezpieczniejsza i wygodniejsza dla mieszkańców.
 • Nowe przepisy dla e-hulajnóg. Pilnujemy poprawnego parkowania

  86 usuniętych, nieprzepisowo pozostawionych na chodniku elektrycznych hulajnóg. To bilans czterech dni obowiązywania nowych przepisów, które regulują zasady poruszania się i parkowania tych jednośladów. E-hulajnóg jest teraz w mieście mniej, jednak zwykle operatorzy i użytkownicy zostawiają je tak jak należy.
 • Nowe Centrum Warszawy. Czas na zielone Aleje Jerozolimskie

  Aleje Jerozolimskie – główna oś centrum Warszawy – zmienią się. Wzdłuż jezdni pojawią się drzewa, ścieżki rowerowe oraz szerokie chodniki. Okazją do zmian jest przebudowa kolejowej linii średnicowej przez PKP. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na zaprojektowanie nowego wyglądu arterii.
 • Abonament mieszkańca załatwisz drogą elektroniczną

  Ponieważ w ostatnich dniach znów nastąpił znaczny wzrost zachorowań na COVID-19, jesteśmy zmuszeni utrzymać wprowadzone jesienią 2020 r. zmiany i zalecenia dla mieszkańców, aby do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Możliwość przedłużenia lub uzyskania nowego abonamentu mieszkańca przez internet została wydłużona do 30 czerwca.
 • Pomiary ruchu drogowego w 2021 roku

  W związku z niepoprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, spowodowaną liczbą zachorowań na COVID-19, utrzymywane są liczne ograniczenia, restrykcje i zalecenia w przestrzeni publicznej, które mają zredukować liczbę chorych. Niektóre z wprowadzonych w ubiegłym roku restrykcji czy ograniczeń warunkowo są luzowane lub znoszone. To wszystko w konsekwencji przekłada się na zachowania komunikacyjne mieszkańców Warszawy.
 • Powered by Projectic.pl