Al. Niepodległości po frezowaniu. 750 metrów z nową nawierzchnią - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

29-11-2021

Al. Niepodległości po frezowaniu. 750 metrów z nową nawierzchnią

W miniony weekend przeprowadziliśmy awaryjną naprawę nawierzchni al. Niepodległości. Zniszczony asfalt został wymieniony na wschodniej jezdni na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Rakowieckiej.

Prace zaczęły się w piątek, 26 listopada, wieczorem i trwały do poniedziałku, 29 listopada, przed świtem. Ostatniej nocy zakończyło je malowanie oznakowania poziomego oraz usunięcie znaków pionowych i wygrodzeń, ustawionych w związku z objazdem. Zgodnie z planem, dzisiaj rano przywrócony został normalny ruch.

Nawierzchnię wymieniliśmy na jezdni wschodniej al. Niepodległości na 750-metrowym odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Rakowieckiej. Położyliśmy na nim ok. 5400 m kw. asfaltu.

Dzięki temu kierowcy zyskali kolejny fragment al. Niepodległości z naprawioną jezdnią. Poprzednie remonty przeprowadziliśmy pięć lat temu. Nowy asfalt położyliśmy na odcinkach od ul. Wiktorskiej do al. Wilanowskiej (obie jezdnie), od ul. Rakowieckiej do ul. Stefana Batorego (jezdnia wschodnia) i od stacji benzynowej w rejonie GUS do al. Armii Ludowej (jezdnia wschodnia). Z kolei w 2019 r. nawierzchnię naprawiliśmy na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Stefana Batorego w ramach przebudowy tej „krzyżówki”.

Al. Niepodległości jest kolejną zarządzaną przez nas drogą, która doczekała się nowej nawierzchni. Wcześniej asfaltowaliśmy m.in. ronda Żaba i Lubomirskiego, północne jezdnie ulic Połczyńskiej (od ul. Powstańców Śląskich do ul. Szeligowskiej) i Słomińskiego (od Dworca Gdańskiego do ronda Zgrupowania AK „Radosław”) czy ulice Opłotek, Ludną, Wołoską, Trocką, Borzymowską, Białołęcką, Krzyckiego, Trakt Lubelski i Bora-Komorowskiego.

W poprzedni weekend nową nawierzchnię położyliśmy na wlotach ul. Marszałkowskiej do ronda Dmowskiego. Natomiast od 25 listopada asfaltujemy południowo-wschodnią jezdnię przebudowywanej ul. Sokratesa – prace z tym związane potrwają do 2 grudnia do godz. 4 rano.

Powered by Projectic.pl