Wola 2018

Przyjazne Czyste i Mirów – nowe nasadzenia drzew oraz poprawa bezpieczeństwa

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów wzdłuż ciągu Kasprzaka – Prosta. Wloty lokalnych ulic podporządkowanych bez sygnalizacji świetlnej zostaną wyniesione do poziomu chodnika i drogi dla rowerów, aby zapewnić bezpieczne zachowanie na przejściach i zapobiec kolejnym wypadkom.

Rowerem po obu stronach alei Prymasa Tysiąclecia

Umożliwianie jazdy rowerem po wschodniej stronie al. Prymasa Tysiąclecia, od Obozowej do Cmentarza Wojskowego. Projekt zakłada poszerzenie chodników, obniżenie krawężników i dopuszczenie ruchu rowerów na drodze dojazdowej.

Bezpieczne przejścia na skrzyżowaniu ulic: Olbrachta, Antka Rozpylacza, Krępowieckiego

Budowa azyli/wysp na przejściach dla pieszych przy ul. Sowińskiego, Krępowieckiego i Antka Rozpylacza zapewni bezpieczne przejście przez ulicę Olbrachta dzieciom i mieszkańcom obszaru Ulrychów/Odolany. Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli bezpiecznie przejść przez ul. Olbrachta.

Budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jana Olbrachta, w kierunku stacji metra

Ścieżka rowerowa wzdłuż chodnika przy ulicy Jana Olbrachta, od skrzyżowania z ulicą Redutową do skrzyżowania z ulicą Bitwy Pod Lenino.

Ścieżka rowerowa będzie kontynuacją istniejącego i zaplanowanego do realizacji w 2017 odcinka ścieżki, co stworzy spójną ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Jana Olbrachta.

Zatoczka parkingowa przy ul. Żytniej

Wybudowanie miejsc parkingowych dla 2 autokarów i ok. 5 samochodów osobowych wraz z chodnikiem.

Powered by Projectic.pl