PRZEBUDOWA "OBWODNICY" TARGÓWKA - RAPORT Z KONSULTACJI - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

PRZEBUDOWA „OBWODNICY” TARGÓWKA – RAPORT Z KONSULTACJI

Publikujemy raport podsumowujący konsultacje społeczne dotyczące „obwodnicy” Targówka Mieszkaniowego. To projekt zakładający przebudowę ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Myszkowskiej, Pratulińskiej, Gorzykowskiej i Kołowej. Uwagi zgłoszone przez mieszkańców pozwoliły nam udoskonalić projekty.

Na przełomie marca i kwietnia  odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące planowanej przez nas inwestycji na Targówku. Podczas spotkania konsultacyjnego, wcześniejszego wyłożenia projektu w namiocie konsultacyjnym, a także mailowo, otrzymaliśmy kilkadziesiąt uwag dotyczących zaprojektowanej trasy.

Te, które były możliwe do wprowadzenia, zostały uwzględnione i wprowadzone do projektu. Na pozostałe odpowiedzieliśmy w raporcie, uzasadniając dlaczego nie było można ich uwzględnić.

Duże zmiany

W ramach prac „obwodnica” Targówka zmieni się nie do poznania. Wyremontowane zostaną zniszczone chodniki, które pamiętają jeszcze czasy budowy osiedla Targówek. Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów, które zastąpią pasy rowerowe, zlikwidowane na czas budowy metra.

Na jezdni wyznaczymy pas do parkowania – to rekompensata za liczne parkingi społeczne, zlikwidowane w związku z budową metra. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami. Na całym ciągu pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy.

Ulice przed przebudową

Efekty przebudowy

Pełny raport z konsultacji znajduje się pod adresem: konsultacje.um.warszawa.pl/aktualnosci/przebudowa-obwodnicy-targowka-raport-z-konsultacji

Powered by Projectic.pl