Zmiany na rogu Szwedzkiej i al. "Solidarności" - zobacz projekt - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

Zmiany na rogu Szwedzkiej i al. „Solidarności” – zobacz projekt

Skrzyżowanie al. „Solidarności” i ul. Szwedzkiej przejdzie przebudowę. Planowane zmiany przedstawimy na spotkaniu informacyjnym 19 lutego (poniedziałek) 2018 r., godz. 17.30 w Praskiej Światotece przy ul. Szwedzkiej 6.

Zakres prac jest duży, a po przebudowie skrzyżowanie zmieni się nie do poznania. Dziś to miejsce to skomplikowany węzeł komunikacyjny, w którym krzyżuje się kilka jezdni. Z tego powodu skrzyżowanie to jest niewydolne, jego przekroczenie pieszo jest bardzo utrudnione, zaś przejazd rowerem – praktycznie niemożliwy. Dlatego konieczna jest jego przebudowa.

Proponowana koncepcja przebudowy zakłada uproszczenie skrzyżowania. Zlikwidowana zostanie wydzielona jezdnia do skrętu w prawo w ul. Szwedzką, zaś ul. Wileńska zostanie „zaślepiona” aby uniemożliwić wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie uliczki Pragi. Dzięki takiemu uproszczeniu układu skrzyżowania, możliwe będzie wydłużenie poszczególnych faz sygnalizacji. Drugą dużą zmianą będzie wyznaczenie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów wzdłuż al. „Solidarności”. W ten sposób droga dla rowerów zyska ciągłość, zaś piesi nie będą zmuszeni nadkładać drogi i dwa razy czekać na zielone światło. Ponadto, wydłużony zostanie lewoskręt w ul. Szwedzką, zaś wylot ul. Szwedzkiej zostanie poszerzony.

Szczegóły planowanej przebudowy zaprezentujemy na spotkaniu informacyjnym

Realacja ze spotkania 19.02.2018 r.

 Skrzyżowanie przed przebudową

Efekt przebudowy

 

Powered by Projectic.pl