ZMIANY PRZY SZWEDZKIEJ. ZOBACZ PROJEKT - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

ZMIANY PRZY SZWEDZKIEJ. ZOBACZ PROJEKT

Powiększ obraz: Skrzyżowanie al. Solidarności i ul. Szwedzkiej. Widok od strony torów kolejowych

Skrzyżowanie al. Solidarności i ul. Szwedzkiej przejdzie przebudowę. Planowane zmiany przedstawimy na spotkaniu informacyjnym 19 lutego (poniedziałek), godz. 17.30 w Praskiej Światotece przy ul. Szwedzkiej 6.

 

Zakres prac jest duży, a po przebudowie skrzyżowanie zmieni się nie do poznania. Dziś to miejsce to skomplikowany węzeł komunikacyjny, w którym krzyżuje się kilka jezdni. Z tego powodu skrzyżowanie to jest niewydolne, jego przekroczenie pieszo jest bardzo utrudnione, zaś przejazd rowerem – praktycznie niemożliwy. Dlatego konieczna jest jego przebudowa.

Proponowana koncepcja przebudowy zakłada uproszczenie skrzyżowania. Zlikwidowana zostanie Plakat informujący o spotkaniu, teksty na plakacie odpowiadają treści artykułu, w centralnej części fragment mapy z zaznaczonym skrzyżowaniemwydzielona jezdnia do skrętu w prawo w ul. Szwedzką, zaś ul. Wileńska zostanie „zaślepiona” aby uniemożliwić wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie uliczki Pragi. Dzięki takiemu uproszczeniu układu skrzyżowania, możliwe będzie wydłużenie poszczególnych faz sygnalizacji. Drugą dużą zmianą będzie wyznaczenie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów wzdłuż al. Solidarności. W ten sposób droga dla rowerów zyska ciągłość, zaś piesi nie będą zmuszeni nadkładać drogi i dwa razy czekać na zielone światło. Ponadto, wydłużony zostanie lewoskręt w ul. Szwedzką, zaś wylot ul. Szwedzkiej zostanie poszerzony.

Szczegóły planowanej przebudowy zaprezentujemy na spotkaniu informacyjnym

19 lutego (poniedziałek),  godz. 17.30 w Praskiej Światotece przy

 ul. Szwedzkiej 6.

>>> PODSUMOWANIE SPOTKANIA – PLIK W ZAŁĄCZNIKU

 

Powered by Projectic.pl