Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Nowe światła w bezpiecznym Nowym Centrum Warszawy — sygnalizacja przy Senatorskiej

Przyjazne centrum stolicy to zarówno estetyka, funkcjonalność i zieleń jak i poczucie bezpieczeństwa. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na budowę świateł na przejściu dla pieszych przez ulicę Marszałkowską w rejonie ulicy Senatorskiej, na skraju placu Bankowego.

Aktualności

 • Pomiary ruchu na mostach. Latem więcej pojazdów niż wiosną

  O 3,1 proc. wzrósł latem ruch pojazdów na mostach względem wiosny. Z pozoru to zaskakujący trend, bo dotąd w wakacje przez stołeczne przeprawy przejeżdżało zawsze mniej aut. Jednak jego przyczyna tkwi w poluzowaniu obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii i powrocie do pracy stacjonarnej.
 • Kolejne przejścia zyskają światła – przez al. Krakowską i ul. Połczyńską

  Poprawimy bezpieczeństwo na dwóch następnych przejściach dla pieszych. W sygnalizacje świetlne wyposażymy zebry przez al. Krakowską przy ul. Tapicerskiej i przez ul. Połczyńską na wysokości ul. Lustrzanej. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę świateł w tych lokalizacjach.
 • Zielona fala jechać pozwala. Ale z przepisową prędkością

  Koordynacja sygnalizacji świetlnej posiada szereg zalet. Przede wszystkim umożliwia lepsze wykorzystanie przepustowości skrzyżowań i poprawia płynność ruchu. Ale aby zielona fala spełniała swoją rolę, muszą jej pomóc sami kierowcy. Przede wszystkim powinni poruszać się z przepisową prędkością.
 • Wdrażamy SPPN na Ochocie – harmonogram prac [artykuł aktualizowany]

  Trwają przygotowania do uruchomienia od połowy listopada Strefy Płatnego Parkowania na całym obszarze Ochoty. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu na wszystkich ulicach w dzielnicy. Proces ten jest etapowany, aby ograniczyć utrudnienia.
 • Modernizujemy oświetlenie – mniej opraw, mniej energii, więcej światła

  Podsumowujemy sukcesy pierwszych miesięcy programu wymiany opraw na masztach oświetleniowych. Nowe źródła światła działają już w kilkudziesięciu lokalizacjach. W przyszłości przyniosą znaczną ulgę dla budżetu miasta — są energooszczędne. Już teraz zapewniają wysoką jakość — jasne, równomierne światło LED pozwala osiągnąć lepsze niż dotychczas efekty i to przy wykorzystaniu mniejszej liczby opraw.
 • Przebudowa i projekt – dwie sygnalizacje na Stegnach

  Dwie korzystne oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę wiekowych świateł u zbiegu alei Sikorskiego i ulicy Czarnomorskiej. Rozstrzygnęliśmy też zamówienie na zaprojektowanie - na sąsiednim skrzyżowaniu - zupełnie nowej sygnalizacji, która poprawi wyjazd z osiedla Pod Skocznią.
 • Remontujemy sygnalizacje świetlne. Prace w kolejnych miejscach 

  Przeważnie wymieniane są wszystkie elementy i dokładana automatyczna detekcja.
 • Trakt Lubelski po frezowaniu

  W miniony weekend przeprowadziliśmy awaryjną naprawę nawierzchni na Trakcie Lubelskim. Zniszczony asfalt został wymieniony na odcinku od ul. Borowieckiej do ul. Fiołków.
 • Modernizacja ul. Skrzyneckiego. Pięciu chętnych do usunięcia trylinki

  Pięć ofert wpłynęło w przetargu na odnowę ul. Skrzyneckiego. Wykonawca, którego wybierzemy, będzie miał za zadanie wyremontować chodniki i położyć asfaltową nawierzchnię w miejscu trylinki. Prace zrealizuje po uprzednich robotach MPWiK, które dwa tygodnie temu rozpoczęło tam budowę sieci wodociągowej.
 • Bariery architektoniczne na Mokotowie usunięte

  Odnowione chodniki, obniżone krawężniki, zamontowane płyty ostrzegawcze i zlikwidowane zbędne stopnie. To efekty naszych działań w 21 lokalizacjach na Mokotowie, gdzie poprawiliśmy dostępność warszawskiej infrastruktury. To druga dzielnica, w której w tym roku przeprowadziliśmy takie prace.
 • Most Siekierkowski. Dylatacja wymieniona, dłuższa renowacja ciągu pieszo-rowerowego

  Przedłużył się remont nawierzchni południowej kapy chodnikowej na moście Siekierkowskim. Na odcinku od dylatacji do pylonu po stronie zachodniej przeprawy trwa skuwanie betonu, bo okazało się, że jest w gorszym niż przewidywano stanie. Prace naprawcze potrwają co najmniej do połowy października. Wymieniona za to została już dylatacja w rejonie zjazdu w kierunku Wawra.
 • Południowa Obwodnica Warszawy również dla rowerów

  Ogłosiliśmy przetarg na uzupełnienie sieci tras rowerowych wzdłuż ulicy Płaskowickiej. Nowe odcinki zostaną połączone z odcinkami dróg rowerowych powstającymi w ramach budowy ursynowskiego odcinka trasy S2.
 • Rocznica wysadzenia mostów na Wiśle

  Fragmenty konstrukcji można obejrzeć w Warszawskim Pontiseum
 • Nowy abonament parkingowy

  Na czwartkowej (9 września) sesji radni m.st. Warszawy przyjęli zmienioną uchwałę dotyczącą nowego abonamentu parkingowego dla mieszkańców strefy płatnego parkowania. To kolejny etap nowej polityki parkingowej zapowiedzianej w 2019 r. przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.
 • Fotoradary na moście Poniatowskiego czas start!

  Przekazaliśmy Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego fotoradary na moście Poniatowskiego. Urządzenia są już w obudowach. Operator systemu jest gotowy, by je włączyć.
 • Ul. Krucza się zmieni. Podpisaliśmy umowę na analizę

  Ulicę Kruczą czeka metamorfoza: powstanie tam szeroki pieszy pasaż wśród zieleni, a ruch kołowy zostanie uspokojony. Zmiany stanowią część programu Nowe Centrum Warszawy. Przebudowę poprzedzi szczegółowa analiza komunikacyjna.
 • E-kontrola SPPN. Opłatę dodatkową można uregulować poprzez stronę ZDM

  Od 30 sierpnia kierowcy, którzy otrzymali z e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, mogą ją wnieść poprzez stronę internetową Zarządu Dróg Miejskich. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.
 • Abonament mieszkańca załatwisz drogą elektroniczną

  Ze względu na nieustające zagrożenie wzrostu zachorowań na COVID-19, jesteśmy zmuszeni utrzymać wprowadzone jesienią 2020 r. zmiany i zalecenia dla mieszkańców, aby do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Możliwość przedłużenia lub uzyskania nowego abonamentu mieszkańca przez internet została wydłużona do 30 września 2021 r. - do tego dnia włącznie ważny jest abonament wydany drogą elektroniczną.
 • Pomiary ruchu drogowego w 2021 roku

  W związku z niepoprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, spowodowaną liczbą zachorowań na COVID-19, utrzymywane są liczne ograniczenia, restrykcje i zalecenia w przestrzeni publicznej, które mają zredukować liczbę chorych. Niektóre z wprowadzonych w ubiegłym roku restrykcji czy ograniczeń warunkowo są luzowane lub znoszone. To wszystko w konsekwencji przekłada się na zachowania komunikacyjne mieszkańców Warszawy.
 • Powered by Projectic.pl