Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Most pieszo-rowerowy na Pragę dużo tańszy. Rozstrzygamy przetarg

Budimex zbuduje pieszo-rowerową przeprawę przez Wisłę. Wstępny kosztorys opiewał na ok. 180 mln zł, tymczasem oferta zwycięskiej firmy to ok. 120 mln zł. Żal byłoby z niej nie skorzystać. Zwłaszcza teraz, gdy finanse miasta trzeba kształtować ostrożnie, a po pandemii rynek budowlany nie zawsze pozwala na wyłonienie dobrego wykonawcy.

Aktualności

 • Rozświetlamy ul. Przyczółkową. Znika kolejna ciemna plama na mapie miasta

  Rozświetlamy ul. Przyczółkową. Znika kolejna ciemna plama na mapie miasta

  Rozpoczęliśmy montaż brakujących latarni na ul. Przyczółkowej. Słupy oświetleniowe już zamontowaliśmy przy jezdni w kierunku Konstancina-Jeziorny między ul. Klimczaka a skrzyżowaniem z ulicami Vogla i Branickiego. W całości oświetlony jest za to ciąg pieszo-rowerowy do granicy miasta.
 • Wdrażamy SPPN na Żoliborzu – harmonogram prac [artykuł aktualizowany]

  Przygotowujemy się do uruchomienia od 15 listopada Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na całym obszarze Żoliborza. Wiąże się to z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na wszystkich ulicach w dzielnicy. Zmiany zaczniemy wdrażać już od poniedziałku, 18 października.
 • Wdrażamy SPPN na Ochocie – harmonogram prac [artykuł aktualizowany]

  Trwają przygotowania do uruchomienia od połowy listopada Strefy Płatnego Parkowania na całym obszarze Ochoty. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu na wszystkich ulicach w dzielnicy. Proces ten jest etapowany, aby ograniczyć utrudnienia.
 • Pl. Inwalidów w całości z pastorałami. Upodobnił się do okolicy

  Zmodernizowaliśmy oświetlenie na pl. Inwalidów. Stare betonowe latarnie zastąpiliśmy nowoczesnymi typu „pastorał warszawski z 1923 r.”, na których zawiesiliśmy ledowe oprawy.
 • Naprawimy nawierzchnię ul. Wołoskiej. Będą utrudnienia i objazdy

  W najbliższy weekend wymienimy nawierzchnię wschodniej jezdni ul. Wołoskiej między rondem Unii Europejskiej a ul. Bagażową. Z ruchu zostanie wyłączony nieco dłuższy odcinek - do ul. Woronicza. Zamknięty fragment kierowcy ominą objazdami.
 • Więcej świateł. Korzystne oferty na sygnalizacje na Połczyńskiej i w al. Krakowskiej

  Otworzyliśmy dziś oferty na osygnalizowanie przejść dla pieszych w trzech lokalizacjach. Poza zebrami przy pl. Bankowym, światła zyskają też przejścia na ul. Połczyńskiej przy wlocie Lustrzanej i w al. Krakowskiej przy skrzyżowaniu z Tapicerską. Wszystkie oferty są korzystne, czyli albo poniżej kosztorysu, albo minimalnie wyższe.
 • Nowe Centrum Warszawy z bezpiecznym przejściem przy pl. Bankowym

  Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Senatorskiej. Będzie dużo wygodniejsze niż do tej pory i zdecydowanie bezpieczniejsze, bo m.in. zyska sygnalizację. To niewielki, ale bardzo istotny element zmian składających się na Nowe Centrum Warszawy. Wiąże się z planowaną przebudową Marszałkowskiej na odcinku pl. Bankowy – Królewska.
 • Nowe przejście na Łazienkowskiej. Skróciło dojście na stadion

  Wybudowaliśmy przejście dla pieszych przez ul. Łazienkowską. Zebra powstała naprzeciwko stadionu Legii, dzięki czemu skróciło się dojście na piłkarski obiekt od strony hali Torwar.
 • Chodnik już tylko dla pieszych na ul. Rozbrat

  Przenieśliśmy tam parkowanie na jezdnię – po wschodniej stronie na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Górnośląskiej. Prace właśnie się zakończyły, a ich efektem jest zwiększenie przestrzeni dla pieszych na chodniku. Jeszcze nie wszyscy kierowcy zdążyli przyzwyczaić się do wprowadzonych zmian, ale ryzykują mandatem.
 • Usunięte nielegalne reklamy. Podsumowanie września

  Uwalniamy podległe nam drogi od nielegalnych reklam. We wrześniu nasze służby na 137 ulicach skontrolowały 1125 nośników i usunęły 71, które znajdowały się w pasie drogowym bez zezwolenia.
 • Trocka i Borzymowska z nową nawierzchnią

  W miniony weekend przeprowadziliśmy awaryjną naprawę nawierzchni ciągu ulic Trockiej i Borzymowskiej. Pełen ubytków i kolein asfalt został wymieniony na odcinku od pętli autobusowej przy stacji metra Trocka do ul. Gościeradowskiej.
 • Rozstrzygnęliśmy przetarg na wprowadzenie zmian na ul. Grenadierów

  Wybraliśmy Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych „Król” z Wołomina. Jego zadaniem będzie przebudowa chodnika i sygnalizacji, remont placu postojowego, a także budowa drogi dla rowerów na odcinku między ul. Białowieską a al. Stanów Zjednoczonych.
 • Nowe latarnie i oprawy na Grzybowej i Szosowej. Trwają ostatnie prace

  Nowe latarnie i oprawy na Grzybowej i Szosowej. Trwają ostatnie prace

  Kończymy modernizację oświetlenia w ciągu dwóch ulic na styku Rembertowa i Wesołej. Na ul. Grzybowej, gdzie jasność zapewni łącznie 31 nowych latarni, wymieniamy ostatnich 5 słupów, a na ul. Szosowej – 4. Prace potrwają do końca tygodnia.
 • Ożywiają ulice i zatrzymują wodę. Ważna rola ogrodów deszczowych

  Ożywiają ulice i zatrzymują wodę. Ważna rola ogrodów deszczowych

  Ogrody deszczowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim wspomagają gospodarowanie wodą opadową, a do tego upiększają przestrzeń publiczną. Dlatego zaczynamy wzbogacać nimi miejsca, w których zbędny beton zamieniamy na zieleń. Na ul. Francuskiej trzy ogrody w ciągu roku pięknie się rozwinęły, niebawem utworzymy kolejne m.in. na ul. Sokratesa.
 • Przystanek przesunięty. Uporządkowaliśmy teren przy skrzyżowaniu al. Solidarności i Szwedzkiej

  Przebudowaliśmy okolice przystanku autobusowego „Szwedzka 01” w rejonie skrzyżowania al. Solidarności i ul. Szwedzkiej. Tym samym usprawniliśmy poruszanie się pieszym, pasażerom komunikacji miejskiej oraz rowerzystom.
 • Abonament mieszkańca w całości drogą elektroniczną

  Abonament mieszkańca strefy płatnego parkowania od dziś można załatwić całkowicie przez internet. Zainteresowani nie muszą też osobiście odwiedzać Punktów Obsługi Pasażera ani okazywać oryginałów niezbędnych dokumentów.
 • Nowy abonament parkingowy

  Na czwartkowej (9 września) sesji radni m.st. Warszawy przyjęli zmienioną uchwałę dotyczącą nowego abonamentu parkingowego dla mieszkańców strefy płatnego parkowania. To kolejny etap nowej polityki parkingowej zapowiedzianej w 2019 r. przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.
 • E-kontrola SPPN. Opłatę dodatkową można uregulować poprzez stronę ZDM

  Od 30 sierpnia kierowcy, którzy otrzymali z e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, mogą ją wnieść poprzez stronę internetową Zarządu Dróg Miejskich. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.
 • Pomiary ruchu drogowego w 2021 roku

  W związku z niepoprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, spowodowaną liczbą zachorowań na COVID-19, utrzymywane są liczne ograniczenia, restrykcje i zalecenia w przestrzeni publicznej, które mają zredukować liczbę chorych. Niektóre z wprowadzonych w ubiegłym roku restrykcji czy ograniczeń warunkowo są luzowane lub znoszone. To wszystko w konsekwencji przekłada się na zachowania komunikacyjne mieszkańców Warszawy.
 • Powered by Projectic.pl