Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Autobusy punktualniejsze i popularniejsze, ruch płynniejszy. Buspas usprawnił Trasę Siekierkowską

Od 10 stycznia w Dolinie Służewieckiej i al. Sikorskiego funkcjonuje nowy buspas. Dzięki niemu autobusy pokonują tę trasę nawet 3-krotnie szybciej, a liczba pasażerów urosła aż o 70 procent! Utrudnienia w ruchu dla kierowców indywidualnych również się zmniejszyły – to dzięki temu, że część ruchu przeniosła się na nową obwodnicę.

Aktualności

 • Przebudowa ul. Paderewskiego. Wielu chętnych do podjęcia prac

  Siedem firm zgłosiło się w drugim przetargu na przebudowę rembertowskiej ul. Paderewskiego. Najtańszą ofertę (1,9 mln zł) złożył Fal-Bruk z Warszawy.
 • Usuwamy nielegalne reklamy. Podsumowanie grudnia i całego roku

  W grudniu oczyściliśmy zarządzane przez nas drogi z kolejnych nielegalnych reklam. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku nasze służby na 137 ulicach skontrolowały 1145 nośników i usunęły 77, które znajdowały się w pasie drogowym bez zezwolenia. W całym 2021 r. zlikwidowaliśmy 630 nieprzepisowych banerów, billboardów czy tablic.
 • Abonament mieszkańca tylko z PIT-em rozliczonym w Warszawie prawomocny

  Od 1 lutego abonament mieszkańca strefy płatnego parkowania będą mogły wyrobić tylko osoby rozliczające podatek PIT w Warszawie. W życie wejdzie także kilka innych zmian upraszczających procedury dotyczące parkowania, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym.
 • Koniec kar za wycieraczką. Piesze patrole SPPN z e-kontrolą

  Od czwartku, 13 stycznia, piesze patrole kontrolujące parkowanie w SPPN korzystają z systemu e-kontroli. Niepłacącym kierowcom nie wystawiają już kar za wycieraczką, a rejestrują je w systemie elektronicznym. Następnie informacje o przewinieniu i należnej do zapłaty kwocie są wysyłane pocztą.
 • Budujemy światła na skrzyżowaniu Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku

  Rozebrana stara kostka, odgrodzone fragmenty chodników i zwieziona pierwsza partia materiałów budowlanych. Tak wygląda teren skrzyżowania ulic Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku na Targówku, na którym w grudniu 2021 r. rozpoczęliśmy budowę sygnalizacji świetlnej.
 • Most na Pragę – stawiamy na informację

  Dostępna jest już strona internetowa poświęcona budowie mostu pieszo-rowerowego na Pragę. Można się na niej zapoznać z wszelkimi informacjami dotyczącymi przeprawy. Cyklicznie będą publikowane tam relacje z placu budowy oraz galerie zdjęć z postępów prac.
 • Skrzyżowanie al. Sikorskiego z ul. Czarnomorską. Bliżej nowoczesnych świateł

  Modernizujemy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Czarnomorską i na wlocie ul. Pory. Ułożyliśmy już w ziemi okablowanie do nowych masztów i sygnalizatorów, a następnym krokiem będzie ich montaż. Wyremontujemy też infrastrukturę towarzyszącą.
 • E-kontrola SPPN. Opłatę dodatkową można uregulować poprzez stronę ZDM

  Od 30 sierpnia kierowcy, którzy otrzymali z e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, mogą ją wnieść poprzez stronę internetową Zarządu Dróg Miejskich. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.
 • Powered by Projectic.pl