01-10-2018

Doświetliliśmy przejścia w 50 lokalizacjach

Doświetliliśmy przejścia w 50 lokalizacjach

Kolejne kilkadziesiąt przejść dla pieszych zyskało dodatkowe oświetlenie. Jasne, białe światło pomaga dostrzec pieszego zbliżającego się do jezdni. W tym roku doświetlenia pojawią się na ponad 300 zebrach.

2018 będzie kolejnym rekordowym rokiem pod względem doświetleń przejść dla pieszych. Właśnie zakończyliśmy pierwszą część robót związanych z montażem dodatkowego oświetlenia. Doświetlenia pojawiły się na 22 przejściach na Pradze-Południe (m.in. na Szaserów, Jugosłowiańskiej, Meissnera), 17 przejściach w Wesołej (m.in. wzdłuż ul. Raczkiewicza i Brata Alberta), 6 przejściach na Woli (na ul. Płockiej i Jana Olbrachta), 4 przejściach we Włochach oraz jednym w Wilanowie (przy ul. Czekoladowej). Łącznie to 50 lokalizacji.

Trwają również prace w niemal 300 kolejnych lokalizacjach w każdej z 18 dzielnic. Umowy, które już podpisaliśmy z wykonawcami, obejmują doświetlenie w tym roku 324 „zebr”. Na te prace wydamy ponad 4 mln zł. Do tego trzeba doliczyć doświetlenia prowadzone w ramach remontów oświetlenia ulicznego. Ten rok będzie zatem jeszcze lepszy niż ubiegły – wówczas doświetliliśmy 337 przejść.

Przejścia doświetlamy na dwa sposoby – poprzez ustawienie nowych słupów oświetleniowe wraz z oprawami lub – tam gdzie w pobliżu przejścia istniały już latarnie – poprzez montaż nowych słupów i nowego źródła światła. W obu przypadkach nad przejściem pojawiają się oprawy LED o jasnym, kontrastowym świetle, poprawiające widzialność pieszego nie tylko na zebrze, ale również w strefie dojścia do niej. W sumie do tej pory w ten sposób poprawiliśmy bezpieczeństwo na ponad 500 przejściach.

Projektujemy nowe doświetlenia
Prace w terenie trwają, a my już przygotowujemy się do przyszłorocznych robót. Trwa opracowanie dokumentacji projektowej na doświetlenie zebr w kolejnych 207 lokalizacjach. Dzięki temu, że już dziś rozpoczynamy przygotowanie projektów, roboty w terenie będziemy mogli zacząć na początku przyszłego sezonu.

Powered by Projectic.pl