10-10-2018

Jest wygodne dojście na przystanek przy Dworcu Centralnym w stronę Pragi

Jest wygodne dojście na przystanek przy Dworcu Centralnym w stronę Pragi

Znika kolejna bariera dla pieszych w centrum miasta. Wyznaczyliśmy naziemne dojście na przystanek tramwajowy przy Dworcu Centralnym w stronę Pragi.

 Rejon Dworca Centralnego to ważny węzeł przesiadkowy. Niestety, przed laty został on zaprojektowany w sposób, utrudniający przesiadki osobom z bagażem, mniej sprawnym lub starszym. Dostęp na przystanki był możliwy tylko za pomocą schodów. Stopniowo się to zmienia. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku naziemne przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. E. Plater. Dzięki temu możliwe stało się nie tylko przejście przez jezdnię w poziomie terenu, ale również dojście na przystanek tramwajowy w kierunku Ochoty bez konieczności pokonywania schodów.

Teraz zniknęła kolejna bariera. Przystanek w przeciwnym kierunku – na Pragę – również jest już dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, wózkiem czy bagażem. Dojście do niego jest możliwe po chodniku zlokalizowanym między jezdnią a torowiskiem tramwajowym, do skrzyżowania z ul. E. Plater. W ten sposób na oba przystanki można się dostać wygodnie i bezpiecznie, bez konieczności korzystania z przejść podziemnych i schodów.

Powered by Projectic.pl