Nowe oznaczenia na tablicach informacyjnych MSI - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-07-2019

Nowe oznaczenia na tablicach informacyjnych MSI

Na tablicach z planami miasta, stojących w centrum Warszawy, umieściliśmy oznaczenia „strefy 5 minut”. Wskazuje ona orientacyjny zasięg 5-minutowego spaceru.

W ramach Miejskiego Systemu Informacji na ulica Warszawy stoi niemal 300 podświetlanych punktów informacyjnych z mapą najbliższej okolicy. Teraz na planach oznaczyliśmy obszar dostępny dla pieszych w ciągu 5 minut marszu od punktu, w którym znajduje się tablica. Dzięki temu turystom i osobom, które nie znają dobrze konkretnej okolicy, łatwiej będzie oszacować realny czas potrzebny na dojście do oznaczonego na mapie przystanku, hotelu czy teatru.

Pomysł takich oznaczeń zaproponował wiosną Radny m.st. Warszawy Marek Szolc. Jesteśmy otwarci na nowe, dobre rozwiązania. Zwłaszcza, jeśli są możliwe do wprowadzenia bez dodatkowych kosztów. Jeśli tylko jest taka możliwość, wdrażamy je niezwłocznie w życie – tak stało się w przypadku „strefy 5 minut”. Warszawa tym samym dołączyła do grona europejskich miast, które również w taki sposób ułatwiają pieszym orientację w przestrzeni miejskiej.

Nowe oznaczenia posiada aktualnie 100 tablic. „Strefa 5 minut” pojawiła się na planach miasta, znajdujących się w Śródmieściu, na Ochocie, Woli i Żoliborzu. Pozostałe tablice będą wymieniane sukcesywnie wraz z aktualizacją map.

Powered by Projectic.pl