Remontujemy filary mostu Gdańskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

05-09-2019

Remontujemy filary mostu Gdańskiego

Trwają prace związane z remontem filarów mostu Gdańskiego. Naprawianych jest pięć z sześciu filarów. Po zakończeniu prac konstrukcja filarów będzie odpowiednio wzmocniona. Poprawi się również ich estetyka.

Most Gdański jest popularną dwupoziomową przeprawą, która stanowi część obwodnicy Śródmieścia. Codziennie korzysta z niego ponad 50 tys. pojazdów. Duże natężenie ruchu oraz kursujące po dolnej części mostu tramwaje sprawiają, że przeprawa musi być przez nas stale kontrolowana pod kątem zużycia.

W ramach prac konserwacyjnych zdecydowaliśmy o remoncie pięciu filarów, na których wzniesiony został most. W sumie most posiada dwa przyczółki i sześć filarów. Większość filarów została wykonana z kamienia i żelbetu, natomiast dwa z nich powstały jeszcze przed II wojną światową – zniszczone w trakcie wojny, później zostały odbudowane.

Prace polegają na piaskowaniu elementów kamiennych oraz naprawie struktur żelbetowych. Po remoncie filary będą wytrzymalsze i w pełni bezpieczne, ale poprawi się również ich estetyka.

Prace potrwają do końca października.

Powered by Projectic.pl