Rusza budowa chodnika do przystanku tramwajowego na Marszałkowskiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

16-09-2020

Rusza budowa chodnika do przystanku tramwajowego na Marszałkowskiej

Piesi zyskają lepsze dojście do przystanku tramwajowego „Hoża 04” na ul. Marszałkowskiej. Jeszcze w tym tygodniu ruszą prace związane z budową chodnika przy torowisku od strony ul. Wilczej. Na kierowców czekają nieduże utrudnienia.

Od środowego wieczora zostanie tymczasowo zwężona jezdnia ul. Marszałkowskiej w kierunku centrum na odcinku od ul. Wilczej do ul. Hożej. Wyłączony z ruchu będzie lewy skrajny pas wzdłuż torowiska. Kierowcy będą mieli do dyspozycji pozostałe dwa pasy ruchu.

Utrudnienia wiążą się z budową chodnika przy torowisku. Trotuar ma połączyć przejście przez ul. Marszałkowską przy ul. Wilczej z przystankiem tramwajowym „Hoża 04”. Dzięki temu piesi zyskają do niego lepsze dojście. Kierując się od Kruczej nie będą musieli iść w stronę zebry przy Hożej chodnikiem po jednej ze stron ul. Marszałkowskiej, jak to ma miejsce teraz, i tym samym nadrabiać drogi.

Inwestycja ta jest realizowana, ponieważ została przez mieszkańców zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego, a następnie wybrana w głosowaniu (950 głosów). Projekt zakłada także jeszcze jedno zadanie – poszerzenie biegnącego w ciągu ul. Widok chodnika pod prześwitem budynku na wysokosci ul. Kruczej 51. Zostanie ono wykonane, ale w późniejszym terminie. Najpierw musimy rozstrzygnąć przetarg na remont tzw. placu Pięciu Rogów, którego zakres obejmuje także część ul. Kruczej. Chodzi o to, by nie poszerzać chodnika przed wyborem wykonawcy remontu placu i tym samym uniknąć ewentualnych dodatkowych poprawek inwestycyjnych.

Zakończenie prac związanych z budową chodnika powinno zgodnie z planem nastąpić na przełomie września i października.

Powered by Projectic.pl