SPPN na Ochocie i Żoliborzu – wyrób ponownie abonament już dziś - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

10-11-2022

SPPN na Ochocie i Żoliborzu – wyrób ponownie abonament już dziś

Mieszkańcom strefy płatnego parkowania przypominamy, aby złożyli wnioski o ew. ponownie uzyskanie abonamentów zanim upłynie termin ważności dotychczasowych. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców Ochoty i Żoliborza którzy rok temu po raz pierwszy wyrabiali abonamenty. Co ważne – do wniosku należy dołączyć dowód na rozliczenie PIT w Warszawie.

15 listopada 2021 roku Warszawska Strefa Płatnego Parkowania rozszerzyła się o Ochotę i Żoliborz. Mieszkańcy tych dzielnic już prawie rok mają możliwość korzystania z bezpłatnych miejsc postojowych w ramach dwóch rodzajów abonamentów, rejonowego oraz obszarowego.

Jak do tej pory (stan na 10.11.2022) łącznie wydaliśmy ponad 22 tys. abonamentów w obu dzielnicach, mieszkańcy zdecydowanie częściej wybierają abonament rejonowy (11 291 wydanych abonamentów dla Ochoty oraz 9 495 wydanych abonamentów dla Żoliborza) niż obszarowy (688 wydanych abonamentów dla Ochoty oraz 592 wydanych abonamentów dla Żoliborza).

Abonament rejonowy – kosztuje 30 zł rocznie, pozwala zaparkować na niewielkim obszarze w pobliżu miejsca zameldowania: w rejonie do 100 m od parkomatów oddalonych nie więcej niż 150 m od domu. Abonament obszarowy – kosztuje 600 zł rocznie, pozwala zaparkować na obszarze obejmującym całe osiedle, wyznaczonym zgodnie z mapą obszarów abonamentowych w SPPN.

Przypominamy również, że abonamenty wydawane są na okres nieprzekraczający jednego roku, stąd niezwykle istotne jest złożenie ponownego wniosku o wydanie nowego. Obecnie abonament mieszkańca może otrzymać osoba fizyczna, która spełnia łącznie następujące warunki:

  •  jest zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie SPPN,
  • rozlicza w Warszawie podatek PIT za poprzedni rok,
  • jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony lub samochodu osobowego powyżej 2,5 tony.

W przypadku kiedy ważność abonamentu dobiega końca zachęcamy do możliwie najszybszego złożenia wniosku o wydanie abonament. Można to zrobić na dwa sposoby:

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi informacjami na temat SPPN w Warszawie w zakładce „Parkowanie”.

Powered by Projectic.pl