Tymczasowy chodnik na Marywilskiej już gotowy - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

26-10-2022

Tymczasowy chodnik na Marywilskiej już gotowy

Istniejąca jeszcze część wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej ze względów bezpieczeństwa została wyłączona z ruchu. Aby umożliwić ruch pieszy i możliwość dojścia do autobusów miejskich poleciliśmy wykonawcy, aby niezwłocznie przystąpił do budowy tymczasowego chodnika. Przeprawa jest już gotowa.

Tymczasowy chodnik przy ul. Marywilskiej, widok z drona.

W piątek, 21 października wykonawca rozpoczął wyburzanie zachodniej części wiaduktu. Na ten czas obiekt został zamknięty dla ruchu. Ten etap miał zakończyć się w poniedziałek, 24 października. Jednak podczas bardziej zaawansowanych prac rozbiórkowych okazało się, że stan techniczny zakrytych wcześniej elementów konstrukcji stwarza zagrożenie. Niemożliwe okazało się więc przywrócenie w poniedziałek ruchu wahadłowego na część wschodnią.

Ze względu na fakt, że elementy były ukryte pod warstwami betonu, nie można było wcześniej ocenić ich faktycznej kondycji technicznej.  O ile całość obiektu pozwalała na funkcjonowanie, to po rozbiórce połowy, nie zapewnia on już bezpieczeństwa użytkownikom, co potwierdziła decyzja PINB.

Tymczasowy chodnik

Naszym priorytetem było umożliwienie mieszkańcom dotarcie do przystanków transportu publicznego. Dlatego tuż po decyzji o wyłączeniu wiaduktu z ruchu, poleciliśmy wykonawcy budowę tymczasowego chodnika. Przeprawa jest już gotowa. Dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów zamontowane zostało na niej dodatkowe oświetlenie.

Prace 24/7

W związku z tym, że wiadukt na Marywilskiej jest istotną trasą dla okolicznych mieszkańców, zdajemy sobie sprawę, że jego zupełne zamknięcie może powodować utrudnienia. Dlatego też wezwaliśmy wykonawcę do pilnych prac w trybie 24 godzinnym. Po otrzymaniu oficjalnej decyzji z PINB, prace ruszyły pełną parą.

Obecnie z placu budowy wywożone są pozostałości po wyburzeniu połowy obiektu. Wykonawca zabezpiecza również różnego rodzaju kable, które przechodzą wzdłuż nierozebranej jeszcze części. Po zakończeniu tych prac będzie mógł przystąpić do jej wyburzania.

Wykonawca zadeklarował, że przejezdność wybudowanego od nowa wiaduktu ma być możliwa 3 miesiące od momentu wyburzenia w całości istniejącej przeprawy.

Zmiany w kursowaniu transportu publicznego

Jesteśmy w kontakcie z ZTM w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej. Komunikacja będzie funkcjonowała zgodnie z projektem czasowej organizacji. Ewentualne dodatkowe zmiany będą wdrażane w miarę potrzeb i dodatkowych korekt na bieżąco, w celu zminimalizowania utrudnień dla mieszkańców. Informacje i odrębny komunikat w sprawie kursowania autobusów komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie ZTM.

Powered by Projectic.pl