W weekend frezowanie Połczyńskiej i al. Niepodległości - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

13-11-2019

W weekend frezowanie Połczyńskiej i al. Niepodległości

W najbliższy weekend będziemy pracować na kolejnym odcinku południowej jezdni ul. Połczyńskiej. Tym razem nowy asfalt pojawi się pomiędzy ulicami Rotundy i Szeligowską. Nową nawierzchnię zyska też przebudowywane skrzyżowanie al. Niepodległości i Batorego.

W poprzedni weekend pracowaliśmy na ul. Połczyńskiej na odcinku od ul. Rotundy do Dźwigowej. Teraz przyszedł czas na kolejny etap robót. Prawie 5,5 tys. m.kw. nowego asfalt pojawi się na niemal 650-metrowym odcinku południowej jezdni od ul. Rotundy do Szeligowskiej.

Na czas remontu, od piątku, 15 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 18 listopada do godz. 4.00, zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia na odcinku od ul. Lazurowej do ul. Dźwigowej. Od skrzyżowania z ul. Lazurową utrzymany będzie wyłącznie dojazd, jednym pasem, do ul. Szeligowskiej. Dalej ulica jezdnia będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Na czas robót połączenie z ul. Połczyńską stracą ulice: Nowej Huty i Rotundy. Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Lazurową, Człuchowską i Powstańców Śląskich lub al. 4 Czerwca 1989r. – Chrościckiego – Świerszcza – Globusowa – Dźwigowa.

Pojawią się również zmiany w komunikacji miejskiej. Autobusy linii 105, 197, 713, 743 oraz nocnej N52 (tylko w kierunku Browarna/Rondo Daszyńskiego, Gwiaździsta, Cm. Wolski) pojada objazdem ulicami: Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N42, jadące w kierunku Dw. Centralnego, będą kursowały ul. Powstańców Śląskich).

Skrzyżowanie al. Niepodległości i Batorego  

Również w weekend będziemy pracować na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Stefana Batorego. Po północnej stronie skrzyżowania powstaje nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach. W ramach tych prac wymienimy również nawierzchnię jezdni na skrzyżowaniu. Z tego powodu od piątku, 15 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 18 listopada do godz. 6.00 wyłączona z ruchu będzie wschodnia (w kierunku centrum) jezdnia al. Niepodległości od ul. Rakowieckiej wraz ze wschodnią częścią skrzyżowania z ul. Stefana Batorego.

Kierowcy jadący ul. Stefana Batorego od strony Pola Mokotowskiego będą musieli skręcić w prawo w al. Niepodległości, natomiast ci jadący ul. Rakowiecką nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w al. Niepodległości w kierunku centrum. Dla jadących al. Niepodległości od strony centrum umożliwiony zostanie skręt w lewo w ul. Rakowiecką. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ulicami: A.J. Madalińskiego lub Rakowiecka – Puławska – L. Waryńskiego lub ul. Żwirki i Wigury do ul. Wawelskiej.

Podczas prac zostanie utrzymany ruch tramwajowy. Autobusy linii 119, w kierunku pętli Rakowiecka-Sankturarium, z ul. Rakowieckiej skręcą w al. Niepodległości, następnie w ul. A.J. Madalińskiego, św. Andrzeja Boboli i dojadą do swojej trasy na ul. Rakowieckiej. Dla autobusów linii: 167, 174, 200, N34 i N36, jadących w kierunku centrum, będzie obowiązywała trasa objazdowa biegnąca ulicami: Puławska – L. Waryńskiego – al. Armii Ludowej.

Powered by Projectic.pl