Wymieniamy latarnie na Podczaszyńskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-09-2019

Wymieniamy latarnie na Podczaszyńskiego

Wystartowały prace związane z modernizacją oświetlenia na ul. Podczaszyńskiego. Stylizowane na zabytkowe latarnie typu pastorał warszawski z 1928 r. pojawią się na całej długości ulicy.

Latarnie typu pastorał warszawski montujemy tylko na wybranych ulicach Warszawy, wskazanych przez konserwatora zabytków. W poprzednim roku pojawiły się one m.in. na ul. Krasińskiego, Miodowej i Kapucyńskiej oraz w al. Wojska Polskiego. Teraz repliki tych zabytkowych latarni zamontujemy na ul. Podczaszyńskiego.

W sumie na całej długości ulicy staną 34 stylizowane latarnie wyposażone w 36 opraw LED. Dzięki temu to miejsce stanie się bardziej klimatyczne, a energooszczędne oprawy sprawią, że uda się zaoszczędzić zużycie energii elektrycznej.

Aktualnie wykonawca jest w trakcie robót kablowych. Nowe oświetlenie na ul. Podczaszyńskiego powinno pojawić się jeszcze w tym roku. Koszt modernizacji to prawie 700 tys. złotych.

Modernizacja oświetlenia na ul. Podczaszyńskiego jest częścią większego przetargu, który chcemy zrealizować jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach rozpoczniemy również prace na ul. Kruczkowskiego, gdzie pojawią się nowe latarnie i punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Powered by Projectic.pl