ZDM dla studentów - tym razem wirtualnie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

15-05-2020

ZDM dla studentów – tym razem wirtualnie

Od lat na prośbę uczelni wyższych, wykładowców lub kół naukowych organizujemy spotkania dla studentów kierunków technicznych, którzy są zainteresowani realiami naszej pracy. Drzwi ZDM zawsze były dla nich otwarte. Nie chcieliśmy ich zamykać mimo obecnej sytuacji. Z powodzeniem przenieśliśmy ten temat na grunt internetu.

W ramach cyklu “Czat z pracodawcą” nawiązaliśmy współpracę z Kołem Naukowym Studentów Gospodarki Przestrzennej UW. Cykl spotkań na celu pomóc studentom poznać lepiej rynek pracy, na który wkrótce wkroczą. Przed nami na pytania odpowiadali już m.in. przedstawiciele stołecznego Urzędu Statystycznego.

Prezentacja odbyła się w formie transmisji na Facebooku. Na żywo oglądało ją blisko 60 osób. Zapis dyskusji jest dostępny na profilu Koła w mediach społecznościowych.

Tamas Dombi, zastępca Dyrektora ZDM, opowiedział słuchaczom o działalności ZDM zarówno w ogóle, jak i w szczególe. Rozmawialiśmy o m.in. o frezowaniach jezdni, remontach chodników, e-kontroli parkowania, zarządzaniu ruchem czy też o nowoczesnym oświetleniu ulicznym. Padły pytania o rozszerzenie strefy płatnego parkowania, konsultacje społeczne i wiele, wiele innych.

Studentów interesowało oczywiście również, jak mogliby pomóc przy realizacji projektów i czy jest szansa na odbycie praktyk lub stażu. Wszystkich zainteresowanych informujemy od razu, że oczywiście takie możliwości są.

Bardzo nas cieszy każda możliwość wymiany doświadczeń i przekazywania wiedzy. Dobrze, że mimo pandemii, w czasach dystansowania społecznego, są nowoczesne narzędzia, dzięki którym takie spotkania są możliwe. Dziękujemy i polecamy się na przyszłość!

Powered by Projectic.pl