RAPORT Z KONSULTACJI 7 DRÓG ROWEROWYCH - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

RAPORT Z KONSULTACJI 7 DRÓG ROWEROWYCH

Siedem projektów dróg dla rowerów na Targówku, Pradze-Południe, Ursynowie, Woli i Bielanach poddaliśmy konsultacjom społecznym. Liczne uwagi zgłoszone przez mieszkańców pozwoliły poprawić projekty.

 

W czerwcu odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące planowanych przez nas inwestycji rowerowych. Na spotkaniach konsultacyjnych, mailowo i pisemnie otrzymaliśmy kilkaset uwag dotyczących zaprojektowanych tras. Te, które były możliwe do wprowadzenia, zostały uwzględnione i wprowadzone do projektu. Na pozostałe odpowiedzieliśmy w raporcie, uzasadniając dlaczego nie było można ich uwzględnić. Z raportem można się zapoznać poniżej.

Co dokładnie planujemy?

Projektowane odcinki połączą istniejące odcinki dróg rowerowych i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych.

Rembielińska: Planujemy budowę krótkiego, ale przydatnego łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8. Trasa ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego.

Radzymińska: Planujemy budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej na odc. od ul. Karkonoszy do granicy miasta. W ten sposób powstanie brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką. Współpracujemy również z władzami tych miast, aby trasa miała kontynuację poza Warszawą.

Stanisławowska-J.Dwernickiego-Szaserów: Planowana trasa  wzdłuż ciągu ulic Stanisławowska – J. Dwernickiego – Szaserów ma być alternatywą dla ruchliwej i nieprzyjaznej rowerzystom ul. Grochowskiej. Na odcinku od ul. Chodakowskiej do ul. Wiatracznej wyznaczymy pasy rowerowe, zaś na ul. Szaserów – drogę dla rowerów .

Roentgena-Ciszewskiego: Istniejąca droga dla rowerów na odcinku od ul. Płaskowickiej do al. KEN zostanie przebudowa i uzupełniona o brakujący odcinek.

Okopowa-Towarowa: Bardzo ważna trasa łącząca Ochotę, Wolę i Żoliborz ze Śródmieściem. Powstanie po wschodniej stronie jezdni na całym odcinku od pl. Zawiszy do Ronda Zgrupowania AK „Radosław”.

al. Prymasa Tysiąclecia: Istniejąca droga dla rowerów na odc. od al. Obrońców Grodna do Ronda Zesłańców Syberyjskich zostanie wyremontowana i przebudowana. Powstaną też brakujące przejścia i przejazdy na Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

Pułkowa: Na odc. od ul. Zgrupowania AK „Kampinos” do granicy miasta planujemy powstanie drogi dla rowerów, łączące Warszawę z Łomiankami i ułatwiające dojazd do Kampinosu.

Realizacja wszystkich inwestycji jest planowana w latach 2016-2018.

Informacje o konsultacjach wraz z projektami poddanymi dyskusji znajdziecie TUTAJ. Poniżej raport z uzasadnieniem rozpatrzenia uwag.

Powered by Projectic.pl