Nowe oświetlenie i stacje ładowania na Kruczkowskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

15-05-2019

Nowe oświetlenie i stacje ładowania na Kruczkowskiego

Właśnie ogłosiliśmy przetarg na przebudowę oświetlenia na ul. Kruczkowskiego. W ramach prac mają w tym miejscu powstać również punkty ładowania dla samochodów elektrycznych.

Poprawa widoczności na ulicach jest jednym z naszych priorytetów. Stare i wyeksploatowane oświetlenie na ul. Kruczkowskiego nie daje odpowiednich rezultatów, dlatego postanowiliśmy wymienić je na nowe, co w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Dodatkowo po raz pierwszy zamontujemy punkty ładowania dla samochodów elektrycznych.

Na ul. Kruczkowskiego zamontujemy 52 nowe słupy oraz 72 nowoczesne i energooszczędne oprawy LED. Pozwoli to poprawić widoczność i ograniczyć zużycie prądu. Dodatkowo podczas prac doświetlimy przejścia dla pieszych.

Pierwsze dwa montowane przez nas punkty ładowania samochodów elektrycznych mają pojawić się w okolicach skrzyżowania ul. Kruczkowskiego z ul. Ludną i Książęcą. Zostaną przyporządkowane do nich miejsca parkingowe, na których na czas ładowania będą mogły zatrzymywać się wyłącznie samochody z napędem elektrycznym.

Pierwsze punkty ładowania samochodów elektrycznych wykonamy w ramach testów. W początkowej fazie kierowcy będą korzystać z punktów za darmo. Z zależności od popularności takiego rozwiązania będziemy analizować dalszy kształt projektu.

Na oferty w przetargu czekamy do 28 maja. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to wykonawca będzie miał 5 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie robót.

Więcej informacji o przetargu.

Powered by Projectic.pl