Urządzenia dźwigowe – czas na wstępne konsultacje rynkowe - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

20-07-2021

Urządzenia dźwigowe – czas na wstępne konsultacje rynkowe

Ogłaszamy wstępne konsultacje rynkowe, których przedmiotem są kompleksowe usługi konserwacji i naprawy urządzeń dźwigowych przy obiektach inżynierskich na terenie m.st. Warszawy.

Urządzenia dźwigowe to mechanizmy umożliwiające łagodne przejście przez bariery architektoniczne, takie jak różnice poziomów. W ich skład wchodzą schody ruchome, platformy dla osób niepełnosprawnych, platformy przyschodowe, wyciągarki łańcuchowe czy podnośniki kolumnowe.

Posiadamy w swoim zarządzie ponad 100 różnorodnych urządzeń tego typu – starych i nowych. Ciekawostką są pierwsze uruchomione w Warszawie schody ruchome, powstałe w związku z budową trasy W-Z w latach 1947–1949 i łączące al. Świerczewskiego (dziś „Solidarności”) z kamienicą Johna przy placu Zamkowym. W 2005 r. przeszły one generalny remont.

Urządzenia dźwigowe na terenie m.st. Warszawy są w stałym użytku. Na bieżąco staramy się polepszać ich jakość techniczną jak i wizualną.

Pandemia skutecznie miesza plany, powoduje że konieczne są zmiany decyzji, dostosowywanie do warunków. Również budżet m.st. Warszawy ulega zmianom. Z tych powodów nie mogliśmy rozstrzygnąć dwóch ostatnich przetargów na utrzymanie konserwacji urządzeń dźwigowych.  Teraz rozpoczynamy konsultacje rynkowe mające na celu udoskonalenie stałej konserwacji i modernizacji urządzeń dźwigowych.

Do wstępnych konsultacji rynkowych zostają zaproszeni uczestnicy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie kompleksowych usług konserwacji i naprawy urządzeń dźwigowych. Chcemy zyskać wiedzę na temat możliwości technicznych potencjalnych Wykonawców. Planujemy też skonfrontować nasze potrzeby z możliwościami ich realizacji na rynku, poznać wpływ niektórych rozwiązań na ceny i terminy. Dzięki całemu procesowi możliwie szybko uda nam się ustalić wszelkie istotne kwestie, które powinny znaleźć się w przetargu.

Chętnych uczestników zapraszamy do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w konsultacjach rynkowych do dnia 26.07.2021 r. do godziny 15:30 Szczegóły oraz załączniki można znaleźć w zakładce „Wstępne konsultacje rynkowe”

Powered by Projectic.pl