Zmiany na Jana Kazimierza - raport z konsultacji - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

18-06-2019

Zmiany na Jana Kazimierza – raport z konsultacji

Prawie dwieście uwag zgłosili mieszkańcy do projektu przebudowy ul. Jana Kazimierza. Publikujemy raport z konsultacji społecznych tej ważnej dla Odolan inwestycji.

Od 20 marca do 14 kwietnia 2019 r. trwały konsultacje społeczne, dotyczące ul. Jana Kazimierza. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem mieszkańców. Podczas spotkania konsultacyjnego w sali konferencyjnej Instytutu Podstaw Informatyki PAN przy ul. Jana Kazimierza 5 oraz w punkcie konsultacyjnym w Kawiarni „Spotkanie” rozmawialiśmy ze 130 mieszkańcami.

Uwagi zbieraliśmy nie tylko podczas spotkań, ale również mailowo. Łącznie wpłynęło prawie 200 różnych uwag do projektu. Te, które były możliwe do wprowadzenia, zostały uwzględnione i będą wprowadzone do projektu. Na pozostałe odpowiedzieliśmy w raporcie, uzasadniając dlaczego nie było można ich uwzględnić. Część z nich była wobec siebie sprzeczna – w takiej sytuacji konieczne było wyważenie opinii obu grup i rozstrzygnięcie jaki wariant należy przyjąć do realizacji.

Zmiany na Odolanach

Planowana przebudowa obejmie kompleksowe zmiany na całej długości tej ważnej dla mieszkańców Odolan ulicy. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki oraz zjazdy na posesje. Na całej długości powstanie ścieżka rowerowa. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone w zatokach parkingowych. Na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych zastosujemy elementy uspokojenia ruchu w postaci azyli (wysp dzielących) o szerokości 2,5 m.

Przystanki autobusowe w jezdni ulicy (bez zatok) zostaną rozmieszczone za skrzyżowaniami z ulicami Sowińskiego, Goleszowską, Gizów, Ordona. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami wraz z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. W pasach zieleni pojawi się atrakcyjna zieleń miejska: drzewa i krzewy.

Na bazie uwag od mieszkańców, a także opinii innych instytucji, powstaje dokumentacja projektowa dla inwestycji. Po jej zakończeniu wystąpimy o środki potrzebne na wykonanie prac budowlanych.

Relacja z przebiegu konsultacji

Wizualizacje przebudowy

Pełny raport z konsultacji społecznych dostępny jest pod adresem: www.konsultacje.um.warszawa.pl/jaka_jana_kazimierza.

Powered by Projectic.pl