Karta N+, Powstańca, Honorowa - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

Karta N+, Powstańca, Honorowa

Do bezpłatnego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego uprawnieni są posiadacze Karty N+, Karty Powstańca i Karty Honorowej. Karty są wydawane przez Zarząd Dróg Miejskich.

Od września 2020 r. Karta Powstańca i Karta Honorowa zyskały znaczniki w postaci naklejek RFID, dzięki którym e-kontrola automatycznie rozpoznaje pojazdy, którymi poruszają się osoby posiadające odpowiednie uprawnienia do parkowania w SPPN.

Dodatkowo od września 2020 r. Karty N+ nie są wydawane już w wersji papierowej. Miejsce Karty N+ zajął tag RFID naklejony na kartę parkingową. Dotychczasowe Karty N+ nie tracą jednak przedwcześnie swojej ważności i nie ma obowiązku ich natychmiastowej wymiany na nowe. Podstawową zaletą nowego rozwiązania jest to, że osoba posiadająca uprawnienia wynikające z dwóch kart potrzebuje wyłożyć za szybę pojazdu tylko jeden dokument.

Tag RFID to cienka, lecz trwała naklejka znajdująca się na karcie. Każda ma zaprogramowany indywidualnie numer i jest zabezpieczona informatycznie, w sposób uniemożliwiających jej podrobienie.

Jedna osoba – jedna karta

Jednemu uprawnionemu może być wydana tylko jedna karta
– albo Karta Honorowa, albo Karta Powstańca, albo Karta N+.

Zasady wydawania poszczególnych rodzajów kart

Powered by Projectic.pl