Dwa rodzaje abonamentów - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

Dwa rodzaje abonamentów

Mieszkaniec SPPN ma do wyboru:

  • Abonament rejonowy – kosztuje 30 zł rocznie
    • pozwala zaparkować w rejonie do 8 parkomatów, znajdujących się w promieniu 150 m od miejsca zameldowania. Wybór parkomatów z tego rejonu przysługuje mieszkańcowi SPPN.
  • Abonament obszarowy – kosztuje 600 zł rocznie
    • pozwala zaparkować na obszarze wyznaczonym zgodnie z mapą obszarów abonamentowych w SPPN, uprawnia także do postoju po obu stronach ulic będących granicami obszarów.

graficzne porównanie zasięgów abonamentu rejonowego i obszarowego. rejonowy - okręgi rysowane od parkomatów blisko domu. obszarowy - duży obszar obejmujący teren wielu ulicy dookoła domu.

Opłata za abonament

W przypadku załatwiania sprawy w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM abonament jest płatny na miejscu gotówką lub kartą płatniczą w momencie jego wydania.

W przypadku korzystania z systemu AbonamentZdomu.zdm.waw.pl bezpieczną i szybką obsługę płatności elektronicznych zapewnia polska firma Autopay S.A. To typowe rozwiązanie płatnicze znane z większości sklepów internetowych w kraju.

Opłata za abonament parkingowy odbywa się bez  jakichkolwiek dodatkowych kosztów lub prowizji. System generuje automatyczne potwierdzenie przyjęcia opłaty, jej status mieszkaniec może też sprawdzić po zalogowaniu się. Na koniec mailowo przesyłany jest plik z abonamentem, do samodzielnego wydruku. Zachęcamy do dodania domeny mailowej „@zdm.waw.pl” do tzw. białej listy w na skrzynce mailowej, aby wiadomość dotarła bez problemu. Na wszelki wypadek zalecamy też śledzenie folderów typu „inne” czy też „spam”.

Link do płatności jest ważny 5 dni

Po pozytywnej weryfikacji dokumentów mailowo zostanie przesłany indywidualny link do płatności online.

Jest aktywny przez 5 dni od momentu jego wygenerowania, a następnie nieodwracalnie wygasa. Oznacza to, że po upływie 5 dni od otrzymania linka nie jest już możliwe opłacanie abonamentu.

W takiej sytuacji koniecznie będzie powtórzenie procedury, czyli ponowne zamówienia abonamentu na stronie AbonamentZdomu lub udanie się kompletem dokumentów do POP ZTM, żeby uzyskać go stacjonarnie.

Powered by Projectic.pl