Wybudowaliśmy brakujące oświetlenie na ul. Przyczółkowej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-11-2021

Wybudowaliśmy brakujące oświetlenie na ul. Przyczółkowej

Zamontowaliśmy brakujące latarnie na ul. Przyczółkowej. Rozświetliliśmy ją na odcinku od ul. Klimczaka do skrzyżowania z ulicami Vogla i Branickiego oraz tuż za nim na ponad 100-metrowym fragmencie w kierunku Południowej Obwodnicy Warszawy. Oświetlenie zyskały także droga serwisowa i ciąg pieszo-rowerowy.

Przyczółkowa to jedna z ważniejszych ulic w Wilanowie. Stanowi oś komunikacyjną dzielnicy, ponadto łączy Warszawę z Konstancinem-Jeziorną. Codziennie poruszają się nią dziesiątki tysięcy kierowców. Dlatego od kilku lat co roku systematycznie ją modernizujemy – w 2017 r. wymieniliśmy nawierzchnię na odcinku między ulicami Marcepanową a Korbońskiego, zaś w zeszłym roku nowy asfalt położyliśmy na skrzyżowaniu z ulicami Branickiego i Vogla oraz na fragmencie do ul. Europejskiej.

Zniknęły ciemne plamy

W tym roku skupiliśmy się na oświetleniu. Wybudowaliśmy je tam, gdzie go brakowało. Chodziło o odcinek od ul. Klimczaka do skrzyżowania z ulicami Vogla i Branickiego oraz o ponad 100-metrowy fragment tuż za tą „krzyżówką” w stronę Południowej Obwodnicy Warszawy. Tym samym zlikwidowaliśmy kolejną ciemną plamę na oświetleniowej mapie miasta – zainstalowaliśmy tam łącznie 115 latarni, a na nich zamontowaliśmy 152 ledowe oprawy.

Ale nie skupiliśmy się tylko na rozświetleniu obu jezdni ul. Przyczółkowej. W słupy oświetleniowe „ubraliśmy” też drogę serwisową po stronie wschodniej, przy której postawiliśmy 28 latarni. Ponadto zainstalowaliśmy też tam latarnie oświetlające chodnik (18 słupów i tyle samo lamp) między ulicami Uprawną a Vogla i chodnik wraz z drogą dla rowerów (32 słupy i 60 lamp) od ul. Vogla w kierunku północnym).

Ponadto wybudowaliśmy oświetlenie przy ciągu pieszo-rowerowym. Popularną trasę prowadzącą do Powsina oświetla teraz 208 ledowych lamp na tylu samo słupach. Latarnie zainstalowaliśmy na odcinku od wlotu ul. Klimczaka do granicy administracyjnej miasta już przy ul. Drewny.

 

Więcej LED-ów

To kolejna nasza oświetleniowa inwestycja w tym roku. Od ponad dwóch tygodni trwa wymiana lamp w tunelach Wisłostrady, zaś od końca października – modernizacja oświetlenia ul. Ratuszowej. W połowie poprzedniego miesiąca sfinalizowaliśmy modernizację oświetlenia na pl. Inwalidów, a wcześniej w nowe lampy wyposażyliśmy ciąg ulic Grzybowej i Szosowej oraz ulice Lubelską i Przy Agorze. Na tej drugiej ulicy oświetlenie wymieniliśmy w ramach programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”, którego realizację zakończy instalacja LED-ów na przebudowywanej ul. Sokratesa.

W lipcu zakończyliśmy wymianę oświetlenia we wszystkich czterech tunelach Trasy Łazienkowskiej – przy pl. Na Rozdrożu, pod ul. Marszałkowską, pod rondem Jazdy Polskiej i przy Głównym Urzędzie Statystycznym. Ponadto poprawiamy oświetlenie węzłów drogowych – do końca roku zainstalujemy łącznie 2314 lamp na wszystkich masztach, na których nie wiszą jeszcze LED-y.

Do końca 2022 r. stopniowo wymienimy blisko 40 tys. opraw na głównych warszawskich ulicach. Do tego dojdzie montaż ponad 4 tys. lamp na ulicach w obszarach zabytkowych.

Powered by Projectic.pl