Jaka strefa płatnego parkowania na Żoliborzu? - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Jaka strefa płatnego parkowania na Żoliborzu?

Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy.

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, skonsultowaliśmy je z mieszkańcami.

Mieszkańcy mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania na ulicach Żoliborza, a także wynikami pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji.

Aby ułatwić dyskusję, dzielnica została podzielona na 5 mniejszych obszarów:

Mapa przedstawia podział dzielnicy Żoliborz na pięć obszarów na potrzeby konsultacji społecznych. Obszar numer jeden ograniczony jest: ul. Mickiewicza (od zachodu), ul. Krasińskiego (od południa), Aleją Armii Krajowej (od północy), granicą dzielnicy Żoliborz wzdłuż linii Wisły (od wschodu). Obszar numer dwa ograniczony jest: ul. Mickiewicza (od zachodu), ul. Słomińskiego (od południa), ul. Krasińskiego (od północy), granicą dzielnicy Żoliborz wzdłuż linii Wisły (od wschodu). Obszar numer trzy ograniczony jest: ciągiem ulic Słowackiego i Popiełuszki (od zachodu), ul. Słomińskiego (od południa), Aleją Armii Krajowej (od północy), ul. Mickiewicza (od wschodu). Obszar numer cztery ograniczony jest: Aleją Prymasa Tysiąclecia (od zachodu), ul. Krasińskiego (od południa), Aleją Obrońców Grodna (od północy) ciągiem ulic Słowackiego i Popiełuszki (od zachodu), ul. Słomińskiego (od wschodu). Obszar numer pięć ograniczony jest: Aleją Prymasa Tysiąclecia (od zachodu), linią torów kolejowych kolejowej linii obwodowej (od południa), ul. Krasińskiego (od północy), ul. Popiełuszki (od wschodu).

Jak można było wziąć udział w konsultacjach?

Każdemu z 5 obszarów poświęcone było osobne spotkanie on-line transmitowane na portalu YouTube, podczas którego można było zadawać pytania na czacie. W drugiej części spotkania na platformie Zoom można było porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Do dyspozycji mieszkańców były również dyżury telefoniczne, na których projektanci i urzędnicy odpowiadali na pytania.

Projekty w wersji elektronicznej są dostępne na naszej stronie, załączniki do pobrania znajdują się na dole strony. Od 28 października projekty w wersji papierowej były też dostępne w  bibliotekach na terenie dzielnicy Żoliborza:

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r., w dniach od 9 do 29 listopada br. biblioteki na terenie dzielnicy Żoliborz były zamknięte. Projekty w wersji papierowej zostały przeniesione do jednej lokalizacji. Można się było tam z nimi zapoznać od 10 listopada do końca konsultacji.

 • Wszystkie obszary (od 1 do 5) – Centrum Lokalne Żoliborz, ul. Rydygiera 6b
  • tel. 572 726 769
  • czynne:
   • wt., czw. – 11.00 – 19.00,
   • śr., pt. – 12.00 – 19.00,
   • sob., ndz. 10.00 – 19.00

Porozmawiajmy na spotkaniu on-line

od godziny 17:30

Każdemu z pięciu obszarów było poświęcone osobne spotkanie on-line.

Spotkania składały się z dwóch części.

CZĘŚĆ I

od godz. 17:30 – spotkanie na YouTube

Podczas pierwszej części można było obejrzeć prezentacje oraz zadawać pytania i dyskutować na czacie.

CZĘŚĆ II

od ok. godz. 19 – moderowana dyskusja na platformie Zoom

W drugiej części można było porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Ta cześć nie była transmitowana na YouTube. Osoby chcące dołączyć do dyskusji na ZOOM przesyłały swoje zgłoszenie na adres e-mail dedykowany dla danego obszaru.

Do dyspozycji mieszkańców były również dyżury telefoniczne, na których projektanci i urzędnicy będą odpowiadali na pytania.

na dyżurze telefonicznym z projektantami i urzędnikami

pod numerem 514 498 418, w godzinach 10:00 – 14:00

 • obszar 3 – 29 października (czwartek)
 • obszar 2 – 6 listopada (piątek)
 • obszar 5 – 9 listopada (poniedziałek)
 • obszar 1 – 10 listopada (wtorek)
 • obszar 4 – 12 listopada (czwartek)

Można było też przesłać swoje uwagi do projektów

mailowo na adres sppnzoliborz@zdm.waw.pl

lub za pomocą formularza elektronicznego

w terminie do 20 listopada 2020 roku włącznie.

Raport podsumowujący konsultacje społeczne będzie przygotowany najpóźniej do 28 lutego. Przedłużenie terminu wynika z konieczności drobiazgowego sprawdzenia wszystkich złożonych uwag. Ich liczba jest bardzo duża (niemal 800 wiadomości e-mail i wypełnionych formularzy z uwagami), zaś większość uwag dotyczy szczegółowych rozwiązań projektowych na poszczególnych ulicach. Ich analiza wymaga dodatkowego czasu, dzięki czemu możliwe będzie uwzględnienie jak największej liczby uwag.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl