Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Prace na Starzyńskiego zostały zakończone

Na potrzeby ruchu pieszego i rowerowego przesunęliśmy południową jezdnie ul. Starzyńskiego na odcinku od ul. Namysłowskiej w kierunku ronda Żaba. Pozwoliło to odzyskać przestrzeń pod remont i poszerzenie chodnika oraz utworzenie drogi dla rowerów. Inwestycja zakładała też budowę sygnalizacji na przejściu przez zjazd na ul. Szwedzką oraz posadzenie 33 nowych drzew.

Aktualności

 • Dodatkowe środki na doświetlenia przejść

  Rada m.st. Warszawy przyznała dodatkowe środki na doświetlenie 345 przejść dla pieszych na terenie całego miasta. Decyzja radnych da nam większy komfort przy wyborze wykonawcy - przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na prace w terenie, co powinno nastąpić w kwietniu.
 • Przebudowujemy azyle na Conrada

  Trwa przebudowa azylów na przejściach dla pieszych przy ul. Conrada na wysokości numerów 10 i 14. Jest to jeden z elementów projektu budżetu obywatelskiego. Prace wykonywane są w porozumieniu z MPWiK, które w tej lokalizacji odtwarza teren po budowie kolektora Lindego-Bis.
 • Ostatnie prace na Kadetów

  W weekend, 25-26 marca, na nowym rondzie u zbiegu ul. Kadetów i Łasaka będziemy układali ostatnią warstwę asfaltu. Kierowców czekają utrudnienia, a autobusy komunikacji miejskiej zmienią trasy.
 • Adoptuj drzewo na Kondratowicza – zapisy zakończone

  W sobotę, 15 kwietnia 2023 roku, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - przy przebudowywanej ul. Kondratowicza posadzimy drzewa, które mieszkańcy będą mogli adoptować. Dla pierwszych 40 osób, przygotujemy specjalne imienne tabliczki z wygrawerowaną treścią. Tabliczki zostaną wmurowane w chodnik. Na zgłoszenia pod adresem AdoptujDrzewo@zdm.waw.pl czekamy do 28 marca.
 • Od starego telefonu w erę smartfona. Modernizujemy system pomiarów ruchu

  Wiedza o tym, jak wygląda ruch uliczny, jest kluczowa przy zarządzaniu drogami. Dlatego ZDM prowadzi pomiary natężenia ruchu i prędkości. Właśnie zakończyliśmy dużą modernizację i rozbudowę systemu automatycznych pomiarów ruchu.
 • Remont ronda „Radosława” może być tańszy o ponad milion złotych

  Otworzyliśmy oferty w przetargu na remont ronda „Radosława” – jednego z najbardziej popularnych skrzyżowań o ruchu okrężnym w stolicy. W sumie otrzymaliśmy trzy oferty – od 5,5 do 7 mln zł. Budżet, który zabezpieczyliśmy na to zadanie to 6,7 mln zł. Oznacza to, że jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć, to naprawa drogi zostanie wykonana znacznie taniej, niż zakładaliśmy.
 • Wymiana opraw na ulicach gminnych. Na początek Wawer

  Rozpoczęliśmy wymianę opraw na ulicach „dzielnicowych” - na razie w ramach bonusu związanego z instalacją opraw SAVA, których wisi już ponad 30 tys. Pierwsze ledowe lampy na takich właśnie mniejszych uliczkach zawisną w Wawrze - na pierwszy ogień poszły ulice Prasowa i Jagienki.
 • Wiadukt mostu Poniatowskiego do remontu

  Wiadukt mostu Poniatowskiego zostanie wyremontowany. Prace rozpoczną się we wtorek 21 marca i potrwają dwa lata. W czasie robót zarówno most, jak i ul. Kruczkowskiego, będą przejezdne.
 • Coraz więcej nowych latarni na Kamionku

  Rozpoczęły się pierwsze prace związane z niezbędną wymianą betonowych słupów latarni na całej długości ulicy Żupniczej. To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu inwestycja w tej części Pragi.
 • Remont Czecha – wpłynęły dobre oferty

  Otworzyliśmy oferty w  przetargu na remont nawierzchni południowej jezdni ul. Czecha na odcinku od Płowieckiej do Kajki. W sumie otrzymaliśmy trzy oferty – od 3,1 do 3,8 mln zł. Budżet, który zabezpieczyliśmy na to zadanie to 4,3 mln zł. Jeżeli postępowanie uda się rozstrzygnąć, to prace zostaną wykonane znacznie taniej, niż zakładaliśmy.
 • Radni zdecydowali o włączeniu Saskiej Kępy i Kamionka do SPPN

  Radni zdecydowali o włączeniu Saskiej Kępy i Kamionka do SPPN

  9 marca br. Rada m.st. Warszawy zadecydowała o włączeniu do SPPN Saskiej Kępy i Kamionka. Decyzję poprzedziły szeroko zakrojone badania sytuacji parkingowej na tym obszarze. Aby strefa jak najlepiej odpowiadała oczekiwaniom mieszkańców, szczegółowe rozwiązania na każdej z ulic konsultowaliśmy z mieszkańcami.
 • SAVY dla Warszawy docenione. ZDM i stolica z najbardziej prestiżową nagrodą

  SAVY dla Warszawy - ZDM z prestiżową nagrodą

  Zarząd Dróg Miejskich otrzymał nagrodę główną w „Konkursie na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2022 Roku i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2022 Roku”. Tym samym tytuł najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2022 r. przypadł Warszawie. Jednocześnie nagrodę specjalną, przyznawaną przez polską branżę oświetleniową, zdobyła firma LUG Light Factory, która produkuje i dostarcza nam SAVY.
 • Sprzedajemy odholowane pojazdy – 77 aut i motocykl

  Po raz czwarty wystawiliśmy na sprzedaż samochody, które po odholowaniu w trybie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym w ciągu 6 miesięcy nie zostały odebrane przez właścicieli i przeszły na własność miasta. Lista liczy 77 samochodów, w tym m.in. audi, bmw i mercedesy. Po raz pierwszy na licytację trafił motocykl - yamaha virago.
 • Pięć ofert na przebudowę ul. Jana Kazimierza

  Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę ul. Jana Kazimierza. Jedna z najważniejszych ulic Odolan przejdzie gruntowną metamorfozę. Planowane zmiany zostały skonsultowane z mieszkańcami. W sumie wpłynęło 5 ofert w przedziale od 34 do 46 mln zł.
 • Abonament mieszkańca – przez internet, z PIT i meldunkiem

  Abonament mieszkańca – przez internet, z PIT i meldunkiem

  W połowie listopada zadebiutowała strona abonamentzdomu.waw.pl, która całkowicie zastąpiła konieczność przesyłania mailem dokumentów dot. abonament parkingowego SPPN. Od tego czasu wydaliśmy ponad 20 tysięcy abonamentów mieszkańca, z czego ok. ⅕ drogą elektroniczną.
 • Jak hartował się MSI. Historia oznakowania Warszawy

  Dobre oznakowanie pozwala mieszkańcom i turystom na sprawne poruszanie się po mieście. Dlatego co roku aktualizujemy, modernizujemy i utrzymujemy prawie 96 tys. elementów, które składają się na Miejski System Informacji. Dzięki niemu Warszawa stała się pierwszą tak bogato oznaczoną stolicą w Europie.
 • Remont ronda „Radosława” – nowy asfalt i nie tylko

  Ogłosiliśmy przetarg na remont ronda „Radosława” – jednego z najbardziej popularnych skrzyżowań o ruchu okrężnym w stolicy. Naprawiony zostanie też fragment al. Jana Pawła II.  W ramach planowanych prac, oprócz nowego asfaltu, wyremontowane zostaną  chodniki, droga dla rowerów oraz przystanek autobusowy przy ul. Stawki.
 • Rondo usprawni ruch u zbiegu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego

  Ciąg ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego właśnie przechodzi metamorfozę. Jednym z najważniejszych elementów przebudowy jest przebudowa skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego. Głównym założeniem tego elementu inwestycji jest zastąpienie starej sygnalizacji świetlnej przez rondo turbinowe. Pozwoli to przede wszystkim znacznie usprawnić ruch. Przy okazji szykujemy też szereg usprawnień dla pieszych i rowerzystów.
 • Usuwamy nielegalne reklamy. Bilans lutego

  Regularnie usuwamy z pasa drogowego naszych ulic nielegalne reklamy. W lutym na 138 ulicach skontrolowaliśmy 878 nośników i usunęliśmy 31 nieprzepisowych. Obecnie trwają konsultacje społeczne ws. uchwały krajobrazowej, która poprawi jakość przestrzeni miasta i ograniczy chaos reklamowy.
 • Wyruszamy na kolejne skanowanie dróg

  Kontynuujemy mobilne skanowanie dróg w Warszawie. Tym razem z nowym zestawem urządzeń o nazwie Street Hive, które umożliwią nam rejestrację pasa drogowego w różnych warunkach pogodowych i przy różnej prędkości przejazdów. Przetestujemy też skanowanie ulic nocą. To kolejny krok do usprawnienia pracy Pogotowia Drogowego ZDM - wykrywania i usuwania awarii infrastruktury drogowej.
 • Nowe słupy oświetleniowe na ul. Broniewskiego

  Trwa wymiana ponad 100 słupów na całym bielańskim odcinku tej ulicy. Dzięki temu znikną wszystkie stare betonowe konstrukcje. Przy okazji dodatkowo doświetlimy chodnik i drogę dla rowerów. Już wcześniej na jezdnią pojawiły się tu nowe energooszczędne oprawy LED.
 • Wiadukt na Marywilskiej – zakończył się etap prac konstrukcyjnych

  Zakończyliśmy betonowanie płyty głównej wiaduktu na ul. Marywilskiej. To kluczowy etap odbudowy obiektu, ponieważ wiążę się z zakończeniem przygotowania podłoża pod ruch indywidualny.
 • Analizujemy parkowanie na Mokotowie

  Zgodnie z deklaracją Prezydenta m.st. Warszawy i obietnicami złożonymi mieszkańcom, badamy sytuację parkingową na Mokotowie i przygotowujemy się do ewentualnego rozszerzenia strefy płatnego parkowania w tej dzielnicy.
 • Powered by Projectic.pl