Jaka strefa płatnego parkowania na Kamionku? - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

Jaka strefa płatnego parkowania na Kamionku?

Konsultacje społeczne dotyczące zmian na ulicach wschodniej części Kamionka na Pradze-Południe w związku z ewentualnym wprowadzeniem tam Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego trwały od 8 do 28 kwietnia 2022 r. Złożyły się na nie 2 wydarzenia, w których uczestniczyło ok. 100 osób. Raport, wraz z odpowiedziami na uwagi zgłoszone w trakcie konsultacji, jest do pobrania na dole strony.

Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy.

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, skonsultowaliśmy je z mieszkańcami.

Podczas konsultacji mieszkańcy mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania wschodniej części Kamionka (ograniczonej ulicami Podskarbińską, Terespolską, Stanisława Augusta i Międzynarodową oraz linią kolejową), a także zgłosić do niej uwagi. Mogli również poznać wyniki pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji.

Ze względu na sytuację epidemiczną, umożliwiliśmy mieszkańcom uczestnictwo w spotkaniu otwartym jak i spotkaniu online.

 

Jak można było wziąć udział w konsultacjach?

Zorganizowaliśmy dwa wydarzenia. 13 kwietnia odbyło się transmitowane na portalu YouTube spotkanie online, podczas którego można było zadawać pytania na czacie. W drugiej części spotkania na platformie Zoom można było porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Zorganizowaliśmy także dyżur konsultacyjny – 21 kwietnia w Centrum Promocji Kultury urzędnicy i projektanci odpowiadali na pytania mieszkańców.

Porozmawiajmy

Spotkanie online będą się składać z dwóch części.

CZĘŚĆ I

od godz. 18:00 – spotkanie na YouTube

Podczas pierwszej części można było obejrzeć prezentacje oraz zadawać pytania i dyskutować na czacie.

CZĘŚĆ II

Od ok. godz. 19:15 – moderowana dyskusja na platformie ZOOM

W drugiej części można było porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Ta część nie była transmitowana na YouTube. Osoby chcące dołączyć do dyskusji na platformie ZOOM przesyłały swoje zgłoszenie na adres e-mail sppnonline@gmail.com.

Można też było przesłać swoje uwagi do projektów:

mailowo na adres sppnpragapld@zdm.waw.pl

w terminie do 28 kwietnia 2022 roku włącznie

 

 

Mapa abonamentów rejonowych – pokazuje zasięg abonamentu rejonowego powiększonego o wirtualne parkomaty (aby wyświetlić zasięg wirtualnego parkomatu, należy w lewym górnym rogu wpisać numer parkomatu np. 204)

Jednocześnie przypominamy, że podobny proces odbył się na Pradze-Południe jesienią 2021 r. Wówczas konsultacje dotyczyły zmian w organizacji ruchu na ulicach Saskiej Kępy oraz zachodniej części Kamionka w związku z ich ewentualnym włączeniem do strefy płatnego parkowania. W ramach konsultacji społecznych padło wiele głosów popierających rozszerzenie SPPN także o wschodni obszar Kamionka. ZDM zobowiązał się wówczas przeprowadzić konsultacje również dla tego rejonu.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl