Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Nowe rondo Dmowskiego już za 6 miesięcy

Nowe rondo Dmowskiego już za 6 miesięcy

Naziemne przejścia dla pieszych, przebudowane przystanki tramwajowe i znacznie więcej zieleni – to główne zmiany, jakie czekają warszawskie rondo Dmowskiego w centrum stolicy. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą prac.

Aktualności

 • Minimum półtora metra — testujemy nowe symbole informacyjne dla kierowców

  Niebieska linia z syrenką ma pokazywać kierowcom, ile co najmniej miejsca muszą pozostawić pieszym, aby legalnie zaparkować samochód na chodniku. Pilotaż tego rozwiązania rozpoczęliśmy na Woli.
 • Ursus bez barier

  Zakończyliśmy tegoroczny program likwidacji barier architektonicznych na terenie dzielnicy Ursus. Drobne, lecz przydatne poprawki, takie jak np. obniżenie krawężników, pojawiły się w 20 lokalizacjach. Następny w kolejności będzie Mokotów.
 • Lampy LED zamontowane w kolejnym tunelu Trasy Łazienkowskiej

  Kontynuujemy wymianę oświetlenia w tunelach. Właśnie zakończyliśmy montaż nowych, ledowych lamp w przeprawie Trasy Łazienkowskiej pod rondem Jazdy Polskiej. Dzięki modernizacji roczna oszczędność energii elektrycznej wyniesie 96 proc.

 • Utrudnienia na wiadukcie w ciągu al. Jana Pawła II – ul. Chałubińskiego nad Al. Jerozolimskimi

  W poniedziałek, 26 lipca o godz. 22.00 zostanie zmieniona organizacja ruchu na czas remontu wiaduktów drogowych nad Al. Jerozolimskimi w ciągu al. Jana Pawła II – ul. Chałubińskiego.
 • Zmiany na ul. Wybrzeże Gdyńskie na wysokości dojazdu do Muzeum Wojska Polskiego

  We wtorek, 27 lipca zostanie zamknięty istniejący dojazd z ul. Wybrzeże Gdyńskie do siedziby Muzeum Wojska Polskiego na terenie Cytadeli Warszawskiej.
 • Nowy chodnik na Racławickiej

  Wymieniliśmy nawierzchnię chodnika na Rakowcu. Projekt został wskazany jako priorytetowy przez mieszkańców.

 • Urządzenia dźwigowe – czas na wstępne konsultacje rynkowe

  Ogłaszamy wstępne konsultacje rynkowe, których przedmiotem są kompleksowe usługi konserwacji i naprawy urządzeń dźwigowych przy obiektach inżynierskich na terenie m.st. Warszawy.
 • Wyregulujemy zapadnięte włazy i studzienki

  Zapadnięte lub wystające włazy i studzienki powodują zagrożenie w ruchu drogowym. Aby temu zapobiec, co roku naprawiamy te, które powodują dyskomfort podczas jazdy. Właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg i podpisaliśmy umowy z dwiema firmami na regulację ok. 130 urządzeń.
 • Zakończyliśmy pierwszy etap tegorocznego frezowania ul. Połczyńskiej

  W miniony weekend naprawiliśmy północną jezdnię ul. Połczyńskiej między Powstańców Śląskich a Tkaczy.

 • Nowe światła na Targówku. Będzie bezpieczniej na jednym ze skrzyżowań

  Ogłosiliśmy przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku. Nowe światła powinny pojawić się do końca roku. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo pieszych.
 • Komunikat o zwolnieniach z opłat za parkowanie pracowników służby zdrowia

  Pracownicy służby zdrowia przez ostatnie kilkanaście miesięcy byli na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W uznaniu ich zasług, a także aby zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort pracy, od marca 2020 r. mogli oni korzystać za darmo ze strefy płatnego parkowania. Przywilej ten przysługuje do 16 lipca br.
 • Fotoradary na moście Poniatowskiego. Zalecenia konserwatora zbieżne z działaniami ZDM

  ZDM otrzymał od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zalecenia po kontroli mostu Poniatowskiego przeprowadzonej w czerwcu.
 • Wielu chętnych do naprawy odcinka ul. Paderewskiego

  Od 1,5 do 2,6 mln zł wynoszą oferty, jakie wpłynęły do nas w przetargu na przebudowę rembertowskiej ul. Paderewskiego. Chęć realizacji inwestycji wyraziło sześć firm. Ta, którą wybierzemy, na odcinku między ulicami Katiuszy a Strycharską wybuduje kanalizację i chodnik oraz położy nową nawierzchnię.
 • Realizujemy budżet obywatelski. Remonty chodników i dróg dla rowerów

  Przystępujemy do realizacji trzech kolejnych projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Ogłosiliśmy przetarg m.in. na remonty chodników na ulicach Instalatorów i Modlińskiej oraz odnowę ciągu pieszo-rowerowego na ul. Wybrzeże Szczecińskie.
 • Czas na zmiany na Sokratesa. Na początek roboty rozbiórkowe

  Ruszyła przebudowa bielańskiej ul. Sokratesa. Wszyscy uczestnicy ruchu muszą liczyć się na utrudnienia, które potrwają tam przez ponad pięć miesięcy. W tym czasie ulica zyska nową infrastrukturę i stanie się bezpieczniejsza zwłaszcza dla pieszych.
 • Pochylnia na Przyczółku Grochowskim. Jest przetarg na projekt budowlany

  Ogłosiliśmy przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej dla nowej pochylni na węźle na Przyczółku Grochowskim. Dzięki inwestycji poprawimy dostępność seniorom i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Pieniądze na ten cel w marcu przyznała nam Rada Warszawy.
 • Powstanie nowy lewoskręt na osiedle Pod Skocznią

  Rozpoczynamy przygotowania do inwestycji, która poprawi dojazd na osiedle Pod Skocznią. Ogłosiliśmy przetarg na projekt nowego skrzyżowania al. Sikorskiego z ul. Pory na przedłużeniu ul. Leśnej Jeżyny. Powstaną tam lewoskręty i wybudujemy sygnalizację świetlną.
 • Nowy chodnik i miejsca postojowe już widoczne. Na Marszałkowskiej czas na zieleń

  Pięć firm chce posadzić krzewy, byliny i 38 drzew po wschodniej stronie ul. Marszałkowskiej wzdłuż pl. Defilad. Nowa zieleń dopełni zmiany, jakie tam zachodzą – kończy się wymiana chodnika i asfaltowanie drogi dla rowerów, widoczne są wytyczane miejsca postojowe.
 • Raport BRD za 2020 rok. Okoliczności wypadków śmiertelnych

  Raport BRD za 2020 rok. Okoliczności wypadków śmiertelnych

  Z powodu pandemii w 2020 r. ruch w stolicy był zdecydowanie mniejszy niż w latach poprzednich, co przełożyło się na rekordowo niską liczbę wypadków. Jednocześnie opustoszałe ulice skłaniały kierowców do szybszej jazdy, w efekcie liczba ofiar śmiertelnych zdarzeń drogowych wzrosła do poziomu z 2018 r. W raporcie o stanie bezpieczeństwa drogowego podajemy, jakie były okoliczności tych wypadków.
 • Mniej wypadków, ale groźniejsze w skutkach. Prezentujemy raport BRD za 2020 rok

  Mniej wypadków, ale więcej ofiar śmiertelnych. Publikujemy raport BRD za 2020 r.
 • Wisienka na torcie. Ceglany wiadukt mostu Poniatowskiego z iluminacją

  Zamontowaliśmy iluminację ceglanego wiaduktu mostu Poniatowskiego. Dzięki temu po zmroku obiekt stał się lepiej eksponowany. Podkreślona została faktura jego kamiennej nawierzchni, którą zyskał podczas przeprowadzonego kilkanaście miesięcy temu remontu.
 • Fotoradary na moście Poniatowskiego działają, choć nie działają

  O połowę spadła liczba kierowców przekraczających prędkość na moście Poniatowskiego, a liczba kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h - za co powinni stracić prawo jazdy - spadła o 95 proc. Stało się tak choć… wciąż czekamy, aż Główny Inspektorat Transportu Drogowego włączy fotoradary. Może się tak stać w każdej chwili.
 • Abonament mieszkańca załatwisz drogą elektroniczną

  Ze względu na nieustające zagrożenie wzrostu zachorowań na COVID-19, jesteśmy zmuszeni utrzymać wprowadzone jesienią 2020 r. zmiany i zalecenia dla mieszkańców, aby do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Możliwość przedłużenia lub uzyskania nowego abonamentu mieszkańca przez internet została wydłużona do 30 września.
 • Pomiary ruchu drogowego w 2021 roku

  W związku z niepoprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, spowodowaną liczbą zachorowań na COVID-19, utrzymywane są liczne ograniczenia, restrykcje i zalecenia w przestrzeni publicznej, które mają zredukować liczbę chorych. Niektóre z wprowadzonych w ubiegłym roku restrykcji czy ograniczeń warunkowo są luzowane lub znoszone. To wszystko w konsekwencji przekłada się na zachowania komunikacyjne mieszkańców Warszawy.
 • Powered by Projectic.pl